به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۲۰:۱۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ ساعت ۱۵:۴۲
کد مطلب : ۳۹۶۶۹۶

مقایسه بی حجابی با اعتیاد!

مقایسه بی حجابی با اعتیاد!
گروه سیاسی: حسین شریعتمداری در کیهان نوشت: بی‌گمان کشف حجاب از سوی بسیاری از خانم‌های کشف حجاب‌کننده ناشی از ناآگاهی و فریب‌خوردگی آنهاست، ولی این پدیده در مجموع یک حرکت امنیتی است که از سوی سرویس‌های اطلاعاتی دشمنان تابلودار اسلام و انقلاب تدارک دیده شده و به میدان آمده است.
به گفته رهبر معظم انقلاب «کشف حجاب، حرام شرعی و حرام‌سیاسی است؛ هم حرام شرعی است، هم حرام‌سیاسی است. خیلی از کسانی که کشف حجاب می‌کنند نمی‌دانند این را؛ اگر بدانند که پشت این کاری که این‌ها دارند می‌کنند چه کسانی هستند، قطعاً نمی‌کنند.
من می‌دانم. خیلی از این‌ها کسانی هستند که اهل دینند، اهل تضرّعند، اهل ماه رمضانند، اهل‌گریه و دعایند، [منتها]توجّه ندارند که چه کسی پشت این سیاستِ رفعِ حجاب و مبارزه با حجاب است. جاسوس‌های دشمن، دستگاه‌های جاسوسی دشمن، دنبال این قضیّه هستند. اگر بدانند، حتماً نمی‌کنند».این عده در مقایسه با توده‌های عظیم و چندده میلیونی مردم مسلمان و باورمند کشورمان، بسیار اندک و کم‌شمارند و بر پایه برخی از بررسی‌های میدانی و داده‌های آماری می‌توان این جماعت قانون‌شکن را در سه گروه تعریف کرد.
گروه اول کسانی هستند که دنباله امنیتی دارند و کشف حجاب را به عنوان یک ماموریت انجام می‌دهند! شناسایی عوامل پشت صحنه این گروه بر عهده مراکز اطلاعاتی و امنیتی است و نباید در برخورد پشیمان‌کننده با این عده که تعدادشان نسبت به دو گروه دیگر انگشت‌شمار نیز هست کمترین تسامحی صورت پذیرد. کشف حجاب با انگیزه سیاسی «حرام سیاسی» از سوی این گروه صورت می‌پذیرد.
گروه دوم شامل برخی از افراد کج‌فهم با هویت‌های دم‌دستی و آلوده به عقده خودنمایی است. هنرپیشگانی که کشف حجاب کرده و تصاویر بدون حجاب خود را در فضای مجازی به نمایش می‌گذارند، در این گروه جای دارند.
گروه سوم خانم‌ها و دخترانی هستند که واقعیت آموزه الهی حجاب را آن‌گونه که واقعاً هست نمی‌دانند و از حجاب تصور و برداشتی غیرواقعی دارند. روشنگری و تبیین ماجرا برای این طیف ضروری است و نباید آنان را غریبه و جدا از خود تصور کرد. آن‌ها به گفته پدرانه حضرت آقا، کسانی هستند که «توجّه ندارند چه کسی پشت این سیاستِ رفعِ حجاب و مبارزه با حجاب است».
اگر چه کشف حجاب از سوی سه گروه یادشده با انگیزه‌های متفاوت صورت می‌پذیرد، ولی تمامی این سه گروه چه آگاهانه و چه ناخودآگاه در توطئه واحدی به کار گرفته شده‌اند که از سوی دشمن طراحی شده و مدیریت می‌شود. از این روی مقابله جدی با کشف حجاب وظیفه شرعی، قانونی و اخلاقی مسئولان است و بدیهی است که ناآگاهی فریب‌خوردگان نمی‌تواند دلیل موجه و پذیرفته‌شده‌ای برای بی‌تفاوتی در مقابل این پدیده زشت و پلشت باشد.
به عنوان مثال، پدیده زشت و خانمانسوز توزیع مواد مخدر را در نظر آورید. بدیهی است که حساب قاچاقچیان کلان از خرده‌فروشان و فریب‌خوردگانی که معتاد شده‌اند جداست و مجازات یکسانی ندارند، ولی به هیچ‌یک از آن‌ها نباید اجازه ادامه مسیر داده شود، چرا که خرده‌فروشان و معتادان اگرچه در مقایسه با قاچاقچیان کلان جرم کمتر و سبک‌تری دارند و برخی از آن‌ها شاید جرم مشخصی هم نداشته باشند، ولی تمامی این زنجیره، در اقدامی مشترک و هماهنگ، ساز بد صدای قاچاقچیان کلان مواد مخدر را کوک می‌کنند و همه آن‌ها در ادامه توزیع مواد مخدر و آوار شدن این بلای خانمانسوز بر سر مردم و خانواده‌ها نقش دارند.
اما این که کدام یک جرم سبک‌تری داشته و یا فریب‌خورده هستند و کدام یک در شمار عوامل اصلی می‌باشند، مسئله‌ای است که تشخیص آن برعهده دادگاه است و با هیچ منطق شرعی و قانونی نمی‌توان به آن‌ها اجازه ادامه مسیر داده شود! آیا مضحک نیست که به معتادان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر گفته شود، فعلاً به فعالیت خود ادامه بدهید تا روی شما کار فرهنگی صورت بدهیم و ببینیم کدامتان فریب خورده و کدامتان مقصر هستید؟!.
خُب ضمن روشنگری و کار فرهنگی از رواج مواد مخدر و یا ترویج بی‌حجابی جلوگیری کنید. انجام همزمان این دو اقدام که ناممکن نیست و به آسانی قابل انجام است. این‌طور نیست؟! به قول حضرت امام - رضوان الله تعالی علیه- «اگر ما یک قدم عقب برویم دشمنان ما ده قدم جلو می‌آیند».
با توجه به صورت‌مسئله و آسیب‌رسانی کشف حجاب به عفت عمومی، نمی‌توان و نباید با استناد به اینکه برخی از کشف حجاب‌کنندگان فریب خورده‌اند، از مقابله با آن‌ها و پیشگیری جدی از کشف حجاب خودداری کرد! چگونه می‌توان تشخیص داد که فلان کشف حجاب‌کننده فریب خورده است یا نظر سوئی دارد؟! به قول حکیمانه رهبر معظم انقلاب «خیلی از این‌ها کسانی هستند که اهل دینند، اهل تضرّعند، اهل ماه رمضانند، اهل گریه و دعایند، [منتها]توجّه ندارند که چه کسی پشت این سیاستِ رفعِ حجاب و مبارزه با حجاب است».
از این روی تبیین ماجرا برای این عده از فریب‌خوردگان ضروری است و باید ضمن توجه دادن آن‌ها به اهمیت حفظ حجاب، آنان را از پشت صحنه ماجرا نیز باخبر کرد. در این حالت، همان‌گونه که رهبر حکیم انقلاب تشریح فرموده‌اند به یقین اگر بدانند «جاسوس‌های دشمن و دستگاه‌های جاسوسی دشمن، دنبال این قضیّه هستند، حتماً نمی‌کنند». اما، تبیین چگونه و چه هنگام باید صورت بپذیرد؟
تبیین ماجرا از سوی رسانه‌ها ضروری است، ولی اولاً کافی نیست و ثانیاً؛ این روزها، ده‌ها رسانه وابسته به دشمن و یا پادو‌های داخلی آن‌ها نیز به القای توهم در این زمینه مشغولند و نمی‌توان فریب‌خوردگان را به حال خود گذاشت و امیدوار بود که در بازار مکاره روشنگری دلسوزان و سم‌پاشی دشمنان، آب را از سراب و حقیقت را از مجاز تشخیص بدهند. بلکه وظیفه نظام اسلامی است که به آن‌ها در کشف حقیقت و درک واقعیت کمک کند. اولین گام ضروری و اجتناب‌ناپذیر در این مسیر، پیشگیری جدی از کشف حجاب آنان است.
همان‌گونه که معتاد فریب‌خورده را به حال خود رها نمی‌کنند تا با اندرز و نصیحت از این بلای خانمانسوز دست بردارد بلکه ابتدا و در اولین گام مانع استفاده او از مواد مخدر می‌شوند و در گام بعدی، برای آگاهی او از عواقب خطرناک اعتیاد و ضرورت ترک آن تلاش می‌کنند.
برچسب ها: حجاب

۱۴۰۲/۰۱/۲۰ ۱۶:۱۰
چرا اعتیاد را حرام سیاسی نمیدانید این همه معتاد در سطح شهر....چرا بی ریش ها را حرام سیاسی نمیدانید؟چرا فقر و زباله گردی را حرام سیاسی نمیدانید؟ هیچی نمیدانید کیهانیان (426453)
۱۴۰۲/۰۱/۲۱ ۰۲:۰۵
موضع کیهان و حسین شریعتمداری که همواره مشخص است، اگر نگاه کنید خواهید دید که در طول سالیان فعالیت کیهان و مدیر مسئول آن، آنها همواره در همه مسائل در برابر مردم قرار گرفته و به نوعی در حال مبارزه با مردم بوده اند همیشه (426505)
۱۴۰۲/۰۱/۲۰ ۱۷:۱۷
احیانا افت ارزش پول و گرانی کار سرویس های اطلاعاتی نباشه (426458)
۱۴۰۲/۰۱/۲۱ ۰۲:۰۶
درد اینجاست که مردم تحت شدیدترین مشکلات و معضلات اجتماعی و اقتصادی و معیشتی هستند، اما برخی همچون حسین شریعتمداری و دیگر افرادی که شکمشان سیر است و دغدغه مایحتاج زندگی و مرابه خانه و خرج و مخارج را ندارند، بزرگترین معضلشان شده حجاب (426506)
۱۴۰۲/۰۱/۲۰ ۱۸:۴۹
چرا رسانه ها تو ایران سواد سیاسی ندارن و هر قسمتی که به نفع نظام باشه رو بلد میکنن ،،رسانه تو ایران دو رو و خائن به مردم می باشد (426465)
۱۴۰۲/۰۱/۲۰ ۲۱:۴۳
مگر مواد مخدر آزاد نیست چرا فراوان و دسترس است و شاید هم در خواب بسر میبری (426474)
۱۴۰۲/۰۱/۲۱ ۰۲:۰۸
مواد مخدر براحتی در سراسر ایران قابل تهیه است و مافیای قوی پست آن قرار دارد، و برخوردی صورت نمی‌گیرد، حال شما بگید آفت، ضرر و خسارت مواد مخدر بدتر است یا حجاب داشتنِ بانوان؟؟؟؟ (426508)
۱۴۰۲/۰۱/۲۱ ۰۲:۰۹
در یکی دو ماه اخیر خیلی هماهنگ روی بحث حجاب و پوشش زوم مرده اند، این مساله یک مقدار مشکوک به نطر میرسه (426509)
۱۴۰۲/۰۱/۲۱ ۰۲:۱۰
شاید بولد شدن بحث حجاب و سر و صدای زیادی راه انداختن بر سر آن بخاطر لاپوشانی و به حاشیه رفتن مسائل مهم دیگر است .. (426510)
۱۴۰۲/۰۱/۲۱ ۰۲:۱۲
چقدر دغدغه در این کشور داریم
چقدر مسائل حیاتی بسیار مهم برای حل کردن داریم
ولی متأسفانه همه هَم و غم مسوولین شده بحث پوشش و حجاب

بابا تو رو خدا بکشید از این مساله بیرون و به مسائل مهم و حیاتی بپردازید (426511)
مهتاب
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۲/۰۱/۲۱ ۰۲:۰۰
چه قدر الکی داره موضوع رو بزرگ جلوه میده

دشمن کجا بود، چرا همه چی رو میخواین به دشمن وصل کنید. دیگه مردم فریب این بازی ها و حرفها رو نمیخورند. نسل های جدیدتر با تفکرات متفاوت هستند که در باور خود به اختیاری بودن حجاب عقیده دارند، هیچ ربط و ارتباطی هم به دشمن ندارد. همه دنیا حجاب آزاد هست، درکشور ما هم تا ۴۴ سال پیش به همین شکل بوده

در چنین مسائلی باید خواسته و رای اکثریت مردم ملاک باشد، و چه کاری بهتر از رجوع به قان.ن اساسی و برگزاری همه پرسی یا رفراندوم در مورد این موضوع و برخی مسائل دیگر (426503)
مازیار
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۲/۰۱/۲۱ ۰۵:۵۷
بنظر می رسد که دشمنان خیلی موفقند و پیروز شده اند . درصد چادری ها در مترو تهران را خودم بارها حساب کردم . سال ۸۷ ، ۹۲ و ۱۴۰۲ به ترتیب بوده ۳۳, ۲۸ و ۱۸ درصد و درصد بی حجاب ها ،از صفر رسیده به ۱۶ درصد . کاملا مشخص است که گرایش مردم به کدام طرف است (426514)
۱۴۰۲/۰۱/۲۱ ۰۶:۵۵
این آقای از خود راضی همیشه چرت و پرت می نویسد (426518)
۱۴۰۲/۰۱/۲۱ ۰۹:۵۸
پرگویی های آقای شریعتمداری جز بی ارزش تر کردنش حاصلی ندارد مردم ایران بلوغ کافی دارند هر دو سر حجاب و بی حجابی تحت فشار را دیده اند و با عواقب هر دو سو آشنا هستند و پیش از انقلاب هم که بی حجابی بود به اندازه حالا بی عفتی نبود انتخاب راه را به مردم واگذار کنید خواهید دید خودشان به مرور زمان به بهترین تعادل ممکن در زمینه حجاب می رسند.همیشه ملت ایران به سرکوب واکنش های تلخی نشان داده اند بهتر است دست از تمامیت خواهی در تمام زمینه های دردسر ساز بکشیم. (426521)
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۲/۰۲/۱۵ ۱۲:۲۰
می دانید هزینه اراجیفی که شریعتمداری می نویسد، را ما می پردازیم.
همه با هم این هرزنامه کیهان را پلمپ می کنیم (429153)