به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۰۱:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ ساعت ۱۵:۱۹
کد مطلب : ۳۹۷۶۲۵

آزمایش موشکی با حضور اون و دخترش

آزمایش موشکی با حضور اون و دخترش
گروه بین الملل: کره شمالی اعلام کرد، یک موشک بالستیک قاره پیمای مجهز به سوخت جامد از مدل "هواسونگ-۱۸" را با هدف تقویت اساسی توانمندی خود برای ضد حمله هسته‌ای آزمایش کرده است.
بر اساس گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی (کی. سی. ان. ای)، کیم جونگ اون، رهبر این کشور هدایت آزمایش این موشک را بر عهده داشته و هشدار داد، این سلاح دشمنان را گرفتار یک بحران امنیتی آشکارتر کرده و دائما تشویش و وحشت را با ضدحملات تهاجمی و مرگبار تا زمانی که آن‌ها دست از افکار ابلهانه و اقدامات بی ملاحظه برندارند به آن‌ها وارد خواهد کرد.
خبرگزاری رسمی کره شمالی با انتشار تصاویری نشان داد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در کنار همسر، خواهر و دخترش ناظر بر پرتاب این موشک است و همچنین در این تصاور موشک مذکور سوار بر یک پرتابگر متحرک و تحت پوشش تور‌های استتار به چشم می‌خورد.کره شمالی از مدت‌ها قبل تولید موشک‌های بالستیک قاره پیما با سوخت جامد را به عنوان یکی از اهداف کلیدی خود به دلیل آنکه سرعت به کارگیری موشک‌ها در زمان جنگ را افزایش می‌دهد تعیین کرده است.
اکثر موشک‌های بالستیک بزرگ کره شمالی از سوخت مایع استفاده می‌کنند و نیازمند این هستند که در محل پرتابشان سوختگیری شوند که این یک فرآیند خطرناک و زمان‌بر است.

 
برچسب ها: کره شمالی