به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۷:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب : ۳۹۹۳۶۵

ضرورت استفاده از مکمل برای سالمندان

ضرورت استفاده از مکمل برای سالمندان
گروه سلامت: یک داروساز گفت: با توجه به این که سالمندان بنیه ضعیف تری دارند، مصرف داروهای تقویتی یک ضرورت به شمار می آید.به گزارش بهداشت نیوز، دکتر محمود هادی پور دهشال، داروساز با بیان این مطلب افزود: با توجه به پیچیدگی های دارو درمانی، اهمیت این امر برای سالمندان دوچندان است.
 
پور دهشال با تاکید بر این که استفاده از هر نوع مکمل برای سالمندان مجاز نیست، ادامه داد: این افراد مستعد عوارض کلیوی هستند؛ بنابراین، استفاده از مکمل های دارویی می بایست با تجویز پزشک معالج صورت گیرد.
وی تاکید کرد: با توجه به این که سالمندان به لحاظ بنیه و توان جسمی ضعیف تر، مصرف داروهای تقویتی یک ضرورت به شمار می آید. البته نوع داروی تقویتی و زمان استفاده از آن حائز اهمیت است؛ زیرا سالمندان در مواردی قادر نیستند داروها را در زمان مناسب و به موقع مصرف نمایند و باید به آن ها کمک شود.

این داروساز گفت: راه های مختلفی برای کمک به سالمندان وجود دارد تا دارو را در زمان مقرر مصرف کنند و خانواده، بهترین گزینه برای این امر است.وی با بیان اینکه با یک تماس تلفنی، زمان مصرف دارو را می توان یادآوری کرد، گفت: سیستم هایی وجود دارد که به کمک آن می توان زمان را به سالمندان یادآوری کرد.هادی پور دهشال در پایان با اشاره به این که پرستار نیز می تواند این کار را به خوبی انجام دهد، اظهارداشت: وظیفه پرستار فقط در بیمارستان خلاصه نمی شود. یکی از کارهایی که می تواند انجام دهد، ارتباط مستمر با بیماران است.
برچسب ها: مکمل سالمندان