به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۹:۵۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب : ۳۹۹۵۵۴

سناریوهای بدبینانه تامین آب شرب تهران

سناریوهای بدبینانه تامین آب شرب تهران
گروه اقتصادی: مدیر عامل آبفای استان تهران گفت: در حال حاضر ۴۵ درصد آب مورد نیاز شرب تهران از چاه‌ها و ۵۵ درصد از سدها تامین می‌شود.به گزارش ایلنا، محسن اردکانی با اشاره به سناریوهای بدبینانه برای تامین آب تهران در تابستان سال جاری اظهار داشت: همیشه فرض ما بر این است که حالت بدبینانه رخ دهد، با همین فرض هم برنامه‌هایی در دست اقدام داریم که جای نگرانی نیست.

وی با تاکید بر اینکه قطعی و جیره‌بندی آب تهران در دستور کار قرار ندارد، افزود: مردم همراهی می‌کنند، جای نگرانی نیست و آب مورد نیاز مردم با رعایت صرفه‌جویی ۲۰ درصدی در تابستان تامین خواهد شد. ضمن اینکه اگر مشترکینی که بیش از الگوی مصرف که ۱۴ متر مکعب بر ثانیه مصرف آب شرب دارند به زیر الگوی مصرف بیایند، هیچ نگرانی بابت تامین آب نخواهیم داشت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران درباره تعرفه‌ها نیز بیان داشت: نرخ تعرفه‌ها طبق قانون خواهد بود طبعا برای پرمصرف و بدمصرف‌ها که بالای دو برابر الگو یعنی ۲۸ میلیون متر مکعب مصرف دارند افزایش پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۵ درصد از مشترکین بدمصرف هستند یعنی بالای دو برابر الگو آب مصرف می‌کنند که این ۵درصد؛ ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است. 

اردکانی درباره میزان مصرف آب از چاه‌ها گفت: در حال حاضر ۴۵ درصد آب مورد نیاز شرب تهران از چاه‌ها و ۵۵ درصد از سدها تامین می‌شود، در تابستان این نسبت تغییر کرده و استفاده از آب سطحی افزایش پیدا می‌کند.وی درباره کیفیت آب نیز خاطرنشان کرد: کیفیت آب خط قرمز است هر آبی که در شبکه‌های توزیع شهر وارد می‌شود کیفیت و استاندارد لازم را دارد و از این بابت نگرانی وجود ندارد.
برچسب ها: بحران آب