به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۹:۵۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ ساعت ۱۱:۴۵
کد مطلب : ۳۹۹۵۹۰

گرانی بلیت هواپیما در راه است؟

گرانی بلیت هواپیما در راه است؟
گروه اقتصادی:یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: پیش بینی می شود در قالب یک نظام کنترل شده به منظور کمک به ایرلاین ها در راستای نوسازی ناوگان خود، قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا کند.

به گزارش ایسنا، اقبال شاکری با اشاره به تلاش ایرلاین ها برای افزایش قیمت بلیت هواپیما در سال جاری، بیان کرد: اخیرا کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی جلسه ای را پیرامون این موضوع با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و رئیس سازمان هواپیمایی کشور برگزار کرد. بحث اصلی این نشست بهای تمام شده بلیت هواپیما بود که گزارشی به مجلس ارائه شد.
 
وی در ادامه با بیان اینکه باید به صنعت هواپیمایی کمک کنیم، اظهار کرد: از طرف دیگر باید یک مرجع مشخص برای بهای تمام شده بلیت هواپیما تصمیم گیری کند. ایرلاین ها پیشنهاداتی را به برخی از مراجع مربوطه ارائه دادند اما هنوز به تصویب نرسیده است. از سوی دیگر مقرر شده کمیسیون عمران بازدیدی از بخش فرودگاهی و ایرلاین ها داشته باشد و پیرامون بهای تمام شده بلیت تصمیم نهایی گرفته شود.
 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید از ایرلاین ها نیز حمایت شود تا بتوانند ناوگان خود را به روز کرده و هواپیماهای خود را تعمیر و نگهداری کنند. به نظر می رسد بالاخره یک مرجعی باید پیرامون قیمت بلیت هواپیما تصمیم بگیرد. تصمیم نگرفتن در خصوص قیمت بلیت ها خودش مشکل اصلی را ایجاد کرده است. پیش بینی می شود قیمت بلیت هواپیما در قالب یک نظام کنترل شده افزایش پیدا کند.
برچسب ها: بلیت هواپیما