به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۴:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ ساعت ۱۳:۴۷
کد مطلب : ۳۹۹۸۵۷

کارگردان حذف شده به رقابت کن ۲۰۲۳ بازگشت

کارگردان حذف شده به رقابت کن ۲۰۲۳ بازگشت
گروه فرهنگی:در حالی که فیلم «بازگشت» کاترین کورسینی به دلیل رعایت نکردن مواردی در آخرین لحظه از بخش رقابتی کن حذف شده بود، حالا این فیلم یکی از ۱۴ فیلمی است که به فهرست جشنواره امسال افزوده شد.
جشنواره کن ۲۰۲۳ دیروز ۱۴ فیلم را به بخش‌های مختلف جشنواره امسال که اسامی پدیرفته‌شدگانش ۱۳ آوریل اعلام شده بود، افزود.از این میان ۲ فیلم «بازگشت» ساخته کاترین کورسینی و «مگس‌های سیاه» ساخته ژان استفن ساویر به بخش رقابتی اصلی افزوده شدند.

بخش کن پرمیر نیز ۳ فیلم را اضافه بر فیلم‌های قبلی به نمایش درمی‌آورد که شامل «گمشده در شب» ساخته آمات اسکالانته، «عشق و جنگل‌ها» ساخته والری دونزلی و «اورکا» ساخته لیساندرو آلونسو خواهد بود.«آبه پی‌یر: یک زندگی از مبارزات» ساخته فردریک تلیه نیز به بخش خارج از رقابت افزوده شد.

در بخش نوعی نگاه نیز «تنها رود جاری است» ساخته وای شوجین و «یک شب» ساخته آلکس لوتس به فهرست قبلی افزوده شدند. این فیلم دوم در بخش خارج از رقابتی این بخش و به عنوان فیلم اختتامیه این بخش جنبی انتخاب شده است.به بخش فیلم کوتاه فیلم «دختران آتش» ساخته پدرو کاستا افزوده شده است.

در بخش نمایش ویژه نیز «دختر کوچولوی آبی» ساخته مونا آچاچی، «نان و رزها» ساخته صحرا مانی و «قضیه مارگریت» ساخته آنا نویون به فهرست قبلی افزوده شده‌اند.بخش اکران نیمه شب نیز ۲ فیلم افزوده دارد که شامل «هیپنوتیک» ساخته رابرت رودریگز و «پروژه سکوت» ساخته کیم تائه-گون است.امسال هفتاد و ششمین دوره جشنواره فیلم کن از ۱۶ تا ۲۷ ماه می (۲۶ اردیبهشت تا ۶ خرداد) برگزار می‌شود.
برچسب ها: جشنواره کن