به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۱:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب : ۴۰۰۸۸۶
بنزما به لواندوفسکی نزدیک می شود

ال پیچی‌چی: این یک جنگ است و فراتر از آن

ال پیچی‌چی: این یک جنگ است و فراتر از آن
گروه ورزشی: رئال مادرید هفته سی و دوم را با پیروزی 4-2 مقابل آلمریا به پایان رساند. کریم بنزما با هت تریک در این دیدار ستاره تیمش بود و شانس آقای گلی خود را هم بیشتر کرد. روبرت لواندوفسکی هم ساعاتی بعد از این دیدار زننده یکی از 4 گل تیمش مقابل رئال بتیس بود تا فاصله خود با کریم را به 2 گل افزایش دهد.
بارسلونا با پیروزی امشب مقابل بتیس 79 امتیازی شد تا فاصله امتیازات خود را با رئال مادرید را به 11 امتیاز رسانده و خود را آماده یک قهرمانی مقتدرانه کند. در همین شب روبرت لواندوفسکی هم شمار گل‌های خود را به عدد 19 رسانده و 2 گل از کریم بنزما، مهاجم رئال مادرید پیش افتاد تا فاصله ترسناک یک گل را از میان بردارد.
1868840
لواندوفسکی طی 28 بازی در لالیگا 19 بار موفق به گلزنی شده و مدعی اول کسب جایزه پی چی چی است. کریم بنزما هم با زدن 17 گل در 21 بازی نزدیک ترین تعقیب کننده اوست.
رقابت برای جایزه ال پی چی چی (جایزه ای که از طرف مارکا به بهترین گلزن فصل لالیگا اهدا می‌شود.) امسال هیجان خیلی زیادی ندارد اما درست مثل روزهای اوج آن که شاهد دوئل لیونل مسی و کریستیانو رونالدو با رکوردهای شگفت انگیز بودیم در فصل جاری هم دو سر رقابت را ستاره های رئال و بارسا تشکیل می‌دهند.
بر خلاف آن سال‌ها اما خبری از تعداد گل‌های ماورایی نیست. روبرت لواندوفسکی، ستاره لهستانی بارسلونا در اولین فصل حضور خود در این تیم در حالی برای جایزه ال پی چی چی خیز برداشته که کریم بنزما، جدی ترین رقیب او، به دلیل مصدومیت‌های متعدد در فصل جاری درخشش سابق را نداشته است. ستاره فرانسوی رئال اما امشب هت تریک کرد تا نشان دهد در فصلی که دیگر تیمش شانسی برای فتح لالیگا ندارد همچنان برای ال پی چی چی انگیزه دارد.
1868841
آ.اس بازگشت بنزما به ترکیب رئال بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت را روی جلد برده و از این خبر داده که این ستاره فرانسوی تلاش می کند تا به هر نحوی شد با عبور از لواندوفسکی آقای گل لالیگا شود.
بنزما هفته گذشته به دلیل مصدومیت نتوانست رئال را همراهی کند اما مقابل آلمریا در ترکیب اصلی حضور داشت و 3 گل زد. روزنامه آ.س امروز با اشاره به وضعیت متفاوت بنزما و رئال در لالیگا ماموریت این بازیکن را در شرایطی که سرنوشت قهرمانی لیگ اسپانیا تقریبا مشخص شده رسیدن به عنوان ال پی چی چی دانست. هت تریک کریم تاییدی بود بر این موضوع که البته لوا با گلزنی مقابل بتیس نشان داد که نمی‌خواهد به راحتی تسلیم شود.
لواندوفسکی که در 345 بازی 344 گل برای بایرن مونیخ به ثمر رساند طی 28 بازی این فصل با پیراهن بارسلونا 19 گل در لالیگا به ثمر رسانده است. او به طور میانگین در هر 122 دقیقه یک گل زده است. پایین تر از مهاجم بارسا کریم بنزیم حضور دارد که در 21 بازی 17 گل زده تا آمار گلزنی هر 105 دقیقه یک گل را به جای بگذارد.