به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ ساعت ۱۱:۰۲
کد مطلب : ۴۰۱۲۸۵

در هفته چقدر باید گوشت مصرف کنیم؟

در هفته چقدر باید گوشت مصرف کنیم؟
گروه سلامت:دانشمندان در جدیدترین مطالعات خود میزان مصرف گوشت در هفته را بررسی کردند.برخی از متخصصان بهداشت توصیه می کنند که از گوشت قرمز استفاده نکنید. به گفته برژنیا ، گوشت گاو و گوسفند به عنوان گوشت قرمز شناخته میشود. در این محصولات مواد مفید زیادی وجود دارد. گوشت قرمز به ویژه آهن، سلنیوم، ویتامین B و اسیدهای چرب غیر اشباع ضروری هستند که برای حمایت از سیستم ایمنی، عصبی مرکزی و عضلانی مورد نیاز است.

به عنوان مثال، مصرف روزانه آهن در یک تکه کوچک گوشت قرمز یافت می شود. برای به دست آوردن این این مقدار آهن با غذاهای گیاهی، باید سه کیلوگرم سیب با پوست سبز یا یک کیلوگرم فرنی گندم سیاه بخورید.گفتنی است، سویا یکی از جایگزین های گیاهی عالی برای گوشت محسوب می شود. تنها یک فنجان سویای پخته شده می تواند ۲۹ گرم پروتئین را تامین کند. 

بادمجان طعم گوشتی غنی ای دارد، همانند گوشت پرحجم است. هم چنین بسیار سیرکننده است؛ که همان وجه شبه بین بادمجان و گوشت به است و مقدار زیادی پتاسیم، فیبر رژیمی، منیزیم، آهن، کلسیم، پروتئین دارد. در صورت بروز آکنه در پوست، باید با یک متخصص غدد داخلی مشورت کنید. این آکنه ها و جوش ها می توانند نتیجه کمبود آهن و عدم تعادل در هورمون های استروئیدی باشند. چربی احشایی نیز در صورت خوردن گوشت زیاد به وجود می آید.
چربی احشایی در ناحیه شکمی و کنار ارگان های حیاتی مانند کبد، لوزالمعده و روده انباشته می شود. به علت این چربی ممکن است فرد به بیماری های دیابت نوع دوم، بیماری های قلبی عروقی و غیره مبتلا شود.انباشتگی این چربی بیشتر به علت مصرف بیش از اندازه چربی های اشباع شده است که در پنیر، گوشت قرمز و برخی فرآورده های لبنی وجود دارد. بنابراین نباید در خوردن پنیر و گوشت قرمز و لبنیات چرب افراط کرد.
برچسب ها: گوشت قرمز