به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۱:۲۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ ساعت ۱۹:۳۸
کد مطلب : ۴۰۱۶۶۸

ناتو در ژاپن دفتر می‌زند

ناتو در ژاپن دفتر می‌زند
گروه بین الملل: روزنامه ژاپنی "نیکی آسیا" به نقل از مقام‌های ناتو و ژاپنی گزارش کرد، این ائتلاف در حال برنامه‌ریزی برای تاسیس یک دفتر ارتباطی در ژاپن که اولین دفترش در قاره آسیا محسوب می‌شود، با هدف تسهیل رایزنی‌ها در منطقه است.
 نشریه ژاپنی "نیکی آسیا" نوشت، این دفتر ارتباطی ائتلاف ناتو قرار است برای این ائتلاف امکان بحث و مذاکره با شرکای امنیتی خود همچون کره جنوبی، استرالیا و نیوزیلند را با در نظر گرفتن چالشهای ژئوپلتیکی چین و روسیه میسر کند.
بر اساس گزارش این نشریه، قرار است این دفتر ارتباطی با تنها یک مقام سال آینده میلادی در شهر توکیو گشایش یابد اما برخی جزئیات نظیر اینکه آیا ژاپن فضای آن را فراهم کند یا خیر یا ناتو بودجه آن را تامین کند یا خیر در دست مذاکره قرار دارد.
به گزارش رویترز، ناتو دفاتر ارتباطی مشابهی نیز در نیویورک، وین، اوکراین و چند جای دیگر نیز دارد.
ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو ماه ژانویه، به ژاپن سفر کرده و در دیدارش با فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن وعده تقویت روابط این ائتلاف با توکیو در مواجهه با "چالشهای امنیتی تاریخی" را داده و حمله روسیه به اوکراین و ظهور قدرت نظامی چین را از جمله این چالشها دانست.
به نوشته نشریه نیکی، ژاپن و ناتو به دنبال تعمیق همکاری خود در حوزه مقابله با تهدیدات سایبری، فن‌آوری های مختل کننده و انتشار اطلاعات دروغ بوده و به دنبال امضای یک برنامه شراکت مناسب قبل از برگزاری اجلاس ناتو در ماه ژوئیه هستند.
برچسب ها: ژاپن