به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۹:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب : ۴۰۱۸۳۶

لوازم خانگی گران می‌شود؟

لوازم خانگی گران می‌شود؟
گروه اقتصادی:چند ماهی است که برخی از شرکت‌های معتبر لوازم خانگی قیمت محصولات خود را افزایش داده‌اند و سخنگوی وزارت صمت امروز در این خصوص اظهار نظر کرده و گفت ستاد تنظیم بازار هنوز مصوبه‌ای برای افزایش قیمت لوازم خانگی صادر نکرده است.به گزارش  ایسنا،  باتوجه با خبر منتشر شده جدید درباره افزایش قیمت برخی از شرکت‌های لوازم خانگی، سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد: مجوزی برای افزایش قیمت لوازم خانگی صادر نشده است.
 
این درحالی است که از ماههای پایانی سال 1401 تاکنون بسیاری از لوازم خانگی در بازار با افزایش قیمت مواجه بوده‌اند ولی امید قالیباف می‌گوید هرگونه افزایش قیمت تا پیش از اعلام نظر ستاد تنظیم بازار غیرقانونی است.
سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که ستاد تنظیم بازار تاکنون مجوزی برای افزایش قیمت لوازم خانگی صادر نکرده است.

طی روزهای گذشته رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در پاسخ به اینکه آیا در سال جدید قیمت‌ها افزایش یافته؟ گفته بود که برخی از شرکت‌ها قیمت‌های جدید در سامانه بارگذاری کردند که نشان می‌دهد مجوز دریافت کرده‌اند. اما برخی بدون دریافت مجوز قیمت‌ها را افزایش داده‌اند.

از اواخر دی ماه سال قبل قیمت برخی محصولات لوازم خانگی ۱۰ تا ۱۵ درصد از سوی شرکت‌ها افزایش یافت، اما مجوزی برای این افزایش قیمت صادر نشده بود. در نهایت رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت که معاونت سرمایه‌ای سازمان حمایت واحدهایی که بدون مجوز افزایش قیمت دادند را احضار کرده و به آن‌ها تذکر داده و این واحدها مکلف شدند قیمت‌ها را برگردانند. تولیدکنندگان می‌گویند با وجود ارائه لیست افزایش قیمت مواد اولیه، وزارت صمت هنوز با افزایش قیمت لوازم خانگی موافقت نکرده است. از طرف دیگر به گفته آن‌ها قیمت مواد اولیه رها است و با دلار تغییر می‌کند.گفتنی است آخرین مجوز افزایش قیمت لوازم خانگی مربوط به تیر ماه سال قبل است که مجوز افزایش ۱۵ درصدی قیمت برای تلویزیون و ۱۰ درصدی برای یخچال، یخچال فریزر و ماشین لباسشویی و ظرفشویی صادر شد.
برچسب ها: لوازم خانگی