کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

«حسین زمان» درگذشت

21 ارديبهشت 1402 ساعت 9:46


گروه فرهنگ وهنر: حسین زمان ـ خوانند پاپ ایرانی ـ در سن ۶۴ سالگی درگذشت.
به گزارش ایسنا، ابوذر زمان، فرزند حسین زمان در فضای مجازی خبر درگذشت پدر خود را اعلام کرده است. 
«ابوذر زمان» پسر «حسین زمان»، از خوانندگان مشهور پاپ دهه هفتاد در یک پیام توییتری از درگذشت پدرش خبر داد.
حسین‌ زمان که اخیرا به بیماری سرطان پیشرفته کبدی مبتلا شده بود هنرمند و خواننده ایرانی بود که طی سالیان طولانی همگام با اعتراضات مردم، ترانه های اعتراضی خواند و همین امر منجر به ممنوعیت از کار او شد. او همچنین به عنوان معاون طرح و برنامه و نیز عضو هیئت علمی پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف به فعالیت‌های اجرایی و تدریس در جزیره کیش مشغول بود که از ادامه تدریس و فعالیت‌های هنری او جلوگیری به عمل آمد و تا سالها اجازه برگزاری کنسرت و ضبط آلبوم نداشت. حسین زمان سرانجام پس از ۱۶ سال در مهر ماه ۱۳۹۷ برای ۳ قطعه از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دریافت کرد. او در جریان اعتراضات سال ۱۴۰۱ ترانه خیابان و در جریان جنبش سبز ترانه زندان را خواند. روحش شاد و یادش گرامی.

پیام تسلیت دبیرکل حزب اتحاد در فقدان حسین زمان، هنرمند شجاع و وطن‌دوست

از این شهر خاکستری دلخورم
بازگشت همه به سوی اوست
حسین زمان هنرمند شجاع، مردمی، آزاده و وطن دوست ایران به لقاءالله پیوست.
او که هم در کسوت معلمی و هم در کسوت هنرمندی، چراغ آگاهی برافروخت و صدای مردم مظلوم و رنجدیده ایران شد. هر چند در این مسیر رنج بسیار دید و چه بسا نامهربانی ها و محدودیت ها که به او تحمیل شد، اما این فشارها نه تنها موجب انفعال او نشد، بلکه بیش از پیش استوارتر در راهی که به آن باور داشت، گام برداشت.
به نمایندگی از اعضای حزب اتحاد از سراسر کشور، این ضایعه بزرگ و جانکاه را به همسر، فرزندان و خانواده سوگوار حسین زمان عزیز، تسلیت عرض می‌کنم. از خداوند بزرگ برای آن عزیز سفر کرده، رحمت و غفران الهی و برای همه بستگان سوگوار، یاران و همراهان او صبر و اجر مسئلت دارم.
آذر منصوری


کد مطلب: 403147

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/403147/حسین-زمان-درگذشت

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir