به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۲۱:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ ساعت ۱۵:۴۶
کد مطلب : ۴۰۳۳۵۲

امیرعبداللهیان: سپاه خط قرمز ماست

امیرعبداللهیان: سپاه خط قرمز ماست
گروه سیاسی: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهور فرانسه در موضوع استقلال راهبردی این کشور، تلاش عملی برای تحقق این راهبرد را گام موثری در جهان در حال تحول کنونی دانست.
حسین امیرعبداللهیان ضمن محکوم کردن جنایات جنگی رژیم صهیونسیتی در غزه اظهار داشت: در سفرم به لبنان دریافتم که مقاومت فلسطین برای دفاع از حقوق ملت فلسطین مصمم و آماده بوده و قطعا تحولات فلسطین به نفع حاکمان جنگ طلب رژیم صهیونسیتی نیست.
وی  در مورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سپاه پاسداران نقش بی بدیلی در پاسداری از امنیت ملی و مقابله با تروریسم تکفیری در منطقه دارد. سپاه پاسداران بعنوان حافظ امنیت کشور خط قرمز ماست.
خانم کاترین کلونا، وزیر امور خارجه فرانسه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی اظهار داشت: ما دیدار و گفتگوی سازنده‌ای اخیرا در پکن داشتیم.
وزیر امور خارجه فرانسه ضمن ابراز خرسندی از مورد توجه قرارگرفتن سیاست استقلال راهبردی مدنظر فرانسه، اظهار داشت: گفت‌وگوی سازنده بهترین مسیر برای کمک به رفع مشکلات است و در این راستا فرانسه از تداوم گفتگو‌های سازنده و عمیق میان دو کشور استقبال می‌کند.
خانم کلونا در خصوص تحولات فلسطین خاطرنشان کرد: تحولات غزه باعث نگرانی جدی فرانسه است. بر این اساس تسریع در کاهش تنش و توقف درگیری نظامی را دنبال می‌کنیم.
در این تماس تلفنی کاترین کولونا از اقدام انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران برای آزادی دو تبعه فرانسوی تشکر کرد و آن را گامی موثر و اعتمادساز خواند.