کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

 حملە خونین بە پادگان ارتش پاکستان

23 ارديبهشت 1402 ساعت 18:31


گروه بین الملل: در پی حملە افراد مسلح بە یک پادگان ارتش در ایالت بلوچستان، دست کم ١٣ نفر از جملە ۶ سرباز ارتش و یک غیر نظامی کشتە شدند.
به دنبال این حملە، ارتش پاکستان در عملیاتی ویژه نیروهای ضد ترور را به منظور پاکسازی و نجات سربازان به منطقه اعزام کردە است.گفتە می‌شود کە این درگیری چند ساعت بە طول انجامیده و ۶ نفر از مهاجمان نیز کشتە شدەاند. همچنین ۶ ارتشی دیگر و یک زن هم زخمی شدند.ارتش پاکستان در اطلاعیەای ضمن "تروریستی" خواندن این حملە، اعلام کردە کە "مهاجمان کاملا مجهز بودند و در برنامەای از پیش طراحی‌شدە بە پادگان ارتش حملە کردەاند".
همچنین در این اطلاعیه آمده است: «نیروهای امنیتی پاکستان، هم‌قدم با مردم مصمم هستند کە همه تلاش‌ها برای بە خطر انداختن و تخریب صلح، ثبات و پیشرفت را خنثی کنند».
این حملە در شهر "مسلم باغ" رخ دادە کە در نزدیکی مرز افغانستان است، جایی کە درگیری نیروهای ارتش پاکستان با شبه‌نظامیان استقلال‌طلب بلوچ و اسلام‌گرایان افراطی کم‌سابقه نیست. با این حال تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حملە را بر عهده نگرفتە است.حملە به پادگان ارتش پاکستان در حالی صورت می‌پذیرد کە این کشور در روزهای گذشتە و به دنبال دستگیری عمران خان، نخست‌وزیر پیشین وضعیت آشفته و پرتلاطمی داشتە است.
بر ا‌ساس آخرین خبرها، عمران خان پس از آزادی بە قید وثیقه، به اقامتگاه خود در لاهور برگشت.آزادی موقت عمران خان پس از آن صورت گرفته کە روز جمعه، دیوان عالی پس از بررسی دادخواست حزب "تحریک انصاف پاکستان" برای بازداشت او، حکم به آزادی نخست‌وزیر پیشین ظرف یک ساعت داد.در حکم عمر عطار بندیال، رئیس دیوان عالی پاکستان، همزمان با "غیر قانونی" خواندن بازداشت خان، از او خواستە شده بود کە هوادرانش را به آرامش دعوت کند.عمران خان روز سه شنبه، در حالی کە راهی دادگاه شدە بود تا بە اتهامات در مورد یک پرونده فساد مالی پاسخگو باشد، توسط "دیدبان ضد اختلاس پاکستان" بازداشت شد.
بە دنبال بازداشت او دەها هزار نفر از هوادارانش در سراسر پاکستان بە خیابان آمدند و بر علیه ارتش دست بە تظاهرات زدند. در نتیجه این نا آرامی‌ها دەها نفر زخمی و چندین نفر کشتە شدند.


کد مطلب: 403603

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/403603/حملە-خونین-بە-پادگان-ارتش-پاکستان

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir