به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۱۴
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ ساعت ۱۷:۴۶
کد مطلب : ۴۰۳۸۰۸

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران
گروه جامعه: مدیرکل هواشناسی استان تهران از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک طی امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ اردیبهشت ماه) خبر داد.مازیار غلامی  افزود: امروز (۲۴ اردیبهشت‌ماه) علاوه بر گرد و خاک محلی، توده گرد و خاکی از کشور عراق وارد استان تهران شده است که موجب افت کیفیت هوا می‌شود.
 
وی اضافه کرد: عصر امروز و امشب وزش باد شدید و خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود و بر شدت غلظت گرد و خاک افزوده می‌شود بنابراین احتمال وارد شدن خسارت هم وجود دارد.مدیرکل هواشناسی استان تهران ادامه داد: فردا نیز این وضعیت جوی ادامه دارد البته با خروج توده گرد و خاک کشور عراق از استان، تنها گرد و غبار محلی موجب افت کیفیت هوا می‌شود بنابراین مقداری غلظت گرد و خاک کاهش می‌یابد البته با وزش باد خیلی شدید غلظت گرد و غبار محلی به‌طور مقطعی افزایش پیدا می‌کند.

غلامی در پایان توصیه کرد: با توجه به حاکمیت این شرایط جوی مردم از کوهنوردی بپرهیزند. علاوه بر آن بیماران قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان از قرار گرفتن در فضای باز و تردد غیر ضروری اجتناب کنند. از انجام ورزش‌های سنگین در فضای باز نیز خودداری شود همچنین اجتناب از استقرار در نواحی مرتفع مثل داربست‌ها توصیه می‌شود.
برچسب ها: هواشناسی تهران