به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۱:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ ساعت ۱۰:۱۳
کد مطلب : ۴۰۴۰۳۴

آلمان به اعراب درباره  سوریه هشدار داد

آلمان به اعراب درباره  سوریه هشدار داد
گروه بین الملل: وزیر امور خارجه آلمان پس از دیدار با همتای سعودی خود به کشورهای عربی نسبت به عادی سازی روابط با سوریه بدون پیش شرط هشدار داد و تاکید کرد: هر گام به سوی اسد باید بر اساس امتیازات مشخص باشد.
 آنالنا بربوک،  نسبت به عواقب آنچه «عادی سازی بی‌قید و شرط» روابط با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه خواند، هشدار داد.
بربوک در جریان سخنرانی خود در آستانه نشست سران اتحادیه عرب که قرار است جمعه جاری برگزار شود و انتظار می‌رود اسد در آن شرکت کند، هشدار داد و در اظهاراتی مداخله‌جویانه گفت که «هر قدمی به سوی اسد باید بر اساس امتیازات ملموس باشد.»
وزیر خارجه آلمان گفت که عربستان به دنبال راه حلی برای بحران‌های منطقه است و برلین به روابط قوی با ریاض نیاز دارد.
شبکه العربیه به نقل از بربوک تأیید کرد: «عربستان از نفوذ خود برای یافتن راه حل برای بحران‌های منطقه استفاده می‌کند و این باعث می‌شود که شریکی باشد که ما به روابط قوی با آن نیاز داریم.»
وزیر امور خارجه آلمان با توجه به درگیری شدید بین نیروهای ارتش و نیروهای واکنش سریع سودان از تلاش‌های عربستان در فرایند تخلیه اتباع خارجی از این کشور قدردانی کرد و با تاکید بر اینکه جامعه جهانی مراقب رهبران نظامی سودان و میزان مسؤولیت آنها در قبال مردم سودان است، خاطرنشان کرد: اولین هدف مذاکرات سودان با میانجیگری عربستان سعودی و آمریکا، آتش‌بس دائمی است.
اظهارات بربوک پس از دیدار روز دوشنبه با همتای سعودی خود فیصل بن فرحان در شهر ساحلی جده مشرف به دریای سرخ، جایی که اجلاس سران عرب نیز در آنجا برگزار می‌شود، بیان شد.
وزیر خارجه عربستان نیز گفت که اسد نباید «به خاطر جدی‌ترین نقض حقوق بشر» پاداش بگیرد.
بربوک عصر دوشنبه گفت‌وگوهایی را با همتای سعودی در شهر جده انجام داد. این وزیر آلمان در اوایل روز دوشنبه برای یک سفر رسمی به عربستان رفت. سفر او دو روز ادامه دارد که شامل قطر نیز می‌شود.
شاهزاده فیصل بن فرحان به استقبال وزیر امور خارجه آلمان رفت و با وی در مورد روابط دوجانبه عربستان و آلمان و راه‌های تقویت و توسعه آن در راستای تامین منافع مشترک دو کشور گفت‌وگو کرد.
برچسب ها: سوریه