به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۸:۵۵
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ ساعت ۱۸:۴۶
کد مطلب : ۴۰۴۵۳۲

پشت پرده دشوارترین قهرمانی پرسپولیس

پشت پرده دشوارترین قهرمانی پرسپولیس
گروه ورزشی: این قهرمانی برای هواداران پرسپولیس روی سکو و در فضای مجازی قیمت خودش را داشت ، چرا که آنها در یک رقابت میلیمتری با سپاهان مورایس و استقلال ساپینتو  به تنهایی در روز آخر روبان به جام بستند و برای ششمین بار در طی هفت فصل گذشته و برای هشتمین بار  عنوان قهرمانی در تاریخ ادوار برگزاری لیگ برتر پادشاه مطلق فوتبال ایران لقب بگیرند، عنوانی که حالا حالاها دسترسی به آن عملا" غیر ممکن است.
در مسابقه دیروز نساجی قائم شهر حریف جاه طلبی و انگیزه های پسران یحیی نشد . نشانه این استدلال گل دقیقه دوم علی نعمتی بود ، سرخ ها کاملا" برای یک سوم پایانی لیگ توجیه بودند و با گرفتن ۱۰۰٪ امتیازات باقی مانده لیگ بعد از شکست تلخ و بد موقع مقابل سپاهان به رهبری یحیی گل محمدی ثابت کردند یکی از رازهای اساسی سرخ ها در بدست آوردن شش قهرمانی طی هفت سال گذشته داشتن شخصیت قهرمانی آنهاست.
تفاوت پرسپولیس  برای بدست آوردن جام با دو رقیب سنتی و دیرینش در جزئیات بود ، آنجا که آنها باز هم بهترین خط دفاع لیگ را ساختند و با خوردن گل کمتر و با کسب  بیشترین پیروزی حتی با وجود شکست در تقابل مستقیم با سپاهان و با برتری در تقابل ۶ امتیازی شان در دربی برگشت با آبی ها، بالاتر از طلایی پوشان در صدر قله لیگ جام بیست و دوم را به کلکسیون دفتر مديرعامل باشگاهشان اضافه کنند.

1877390
طی دو هفته آینده سرخ ها فرصت ثبت یک دبل قهرمانی دیگر بعد از علی پروین و برانکو ایوانکوویچ و اینبار با یحیی گل محمدی را دارند، جام حذفی تنها جام ایرانی است که یحیی با پرسپولیس آن را در ویترین افتخاراتش کم دارد و با فتح آن نامش برای همیشه در تالار افتخارات مربیان نامدار باشگاه ثبت خواهد شد.
یحیی گل محمدی توجه به جزئیات را از تغییر در کادر فنی اش شروع کرد، اضافه شدن لوس ویرا برزیلی بعنوان طراح تمرینات و تاکتیکسین در نقش دستیار اول به موقع در گلوگاه های تاکتیکی به سرمربی تیم کمک کرد ، ننکا برزیلی که از کمپ اسپایر و تیم های متمول قطری آمد تا بیرانوند از اروپا برگشته ضمن احیاء ستون اصلی خط دفاع این تیم باشد ، و پپه لوسادای اسپانیایی که با تمرینات بدنسازی اصولی و حرفه ای تیم جنگنده ای را برای اجرای فرامین و پلن های تاکتیکی اتاق فکر کادر فنی پرسپولیس آماده کند.
1877389
در این بین علیرضا بیرانوند با ثبت ۱۴ کلین شیت یکی از مهمترین ارکان قهرمانی پرسپولیسی ها فاتح دستکش طلایی شد و یکبار دیگر نشان داد بی دلیل شماره یک تیم ملی نیست. گئورگی گولسیانی گرجستانی دومین گلزن برتر تیمش بعد از مهدی ترابی علاوه بر نمایش درخشانش در خط دفاعی خیال سرخ ها را از وجود یک پنالتی زن مطمئن راحت کرد.
اما دو ستاره دست نیافتنی قهرمانی مهدی ترابی و  وحید امیری بودند که با آمادگی عجیب و  درخشش در هفته های پایانی لیگ نقش پر رنگی در ثبت قهرمانی سرخ ها در لیگ بیست و دوم داشتند و عصای دست یحیی در روزهایسخت لیگ شدند.
1877386
یحیی در رویای بدست آوردن جام حذفی تنها جامی که با پرسپولیس دستش به آن نرسیده یازده روز پرکار دیگر را سپری خواهد کرد. او از سایه برانکو بیرون آمده و امضایش پای تیم قهرمان لیگ حک شده، تیمی که با فلسفه فوتبالی خودش آنرا ساخت و رهبری کرد.تیمی که در دو مقطع در آن بازی کرده و در دو مقطع سرمربی‌اش بوده و حالا در سه مقطع با آن قهرمان شده است.
او و تیمش  جام حذفی را برای این می‌خواهند که به همه ثابت کنند پای ثابت همه عناوین اند و برای هر قهرمانی باید آنها را ببرید!