به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۲۱:۵۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ ساعت ۱۷:۲۹
کد مطلب : ۴۰۴۷۴۶

زاکربرگ رکورددار رشد ثروت بین میلیاردرها شد

زاکربرگ رکورددار رشد ثروت بین میلیاردرها شد
گروه اقتصادی: ثروت زاکربرگ امسال حدود ۴۴ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است که بیشترین افزایش در میان افرادی بوده که شاخص میلیاردرهای بلومبرگ رصد می‌کند.به گزارش ایسنا، مارک زاکربرگ که سال گذشته همه وقت و حواس خود را روی متاورس (دنیای مجازی) گذاشته بود، مایل است هر چه لازم است هزینه کند تا واقعیت مجازی را تحت نفوذ در بیاورد. این موضوع به بهای پول و وقت زیادی برای او تمام شد و در یک مقطع، ثروت او که تا چند سال پیش، سومین فرد ثروتمند جهان بود، از بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار، کاهش خیره کننده‌ای پیدا کرد. اما از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون، زاکربرگ به دنیای فیزیکی متمرکز شده و ابتدا، هزینه‌ها در شرکت متا پلتفرمز را کاهش داده و اکنون روی رقیبی برای توییتر ایلان ماسک کار می‌کند.
 
به نظر می‌رسد این تلاش به ثمر نشسته و ثروت زاکربرگ که عمدتا مربوط به سهام شرکت متا است، امسال حدود ۴۴ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده که بیشترین افزایش در میان افرادی بوده که شاخص میلیاردرهای بلومبرگ رصد می‌کند.با وجود این که سهام متا در معاملات روز جمعه بازار نیویورک، با اندکی کاهش بسته شد اما تاکید زاکربرگ روی بهره‌وری، باعث شده است سهام متا در شاخص "اس اند پی ۵۰۰"، امسال در رتبه دوم بهترین عملکرد قرار بگیرد و رشد بیش از ۱۰۰ درصدی داشته و ثروت خالص زاکربرگ را به ۸۹.۹ میلیارد دلار رسانده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پلتفرم اینستاگرام شرکت متا، به دنبال آن است که تا ماه آینده، رقیب توییتر را راه‌اندازی کند. به گفته منابع آگاه، این اپلیکیشن مبتنی بر متن، اکنون توسط سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها آزمایش می‌شود.
به گفته تحلیلگران بلومبرگ، متا در مقایسه با رقیبان کوچکتر توییتر، شانس بهتری برای رقابت با این شبکه اجتماعی دارد.
برچسب ها: مارک زاکربرگ