به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۱:۴۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ ساعت ۰۹:۵۴
کد مطلب : ۴۰۵۰۳۸

آمار آماتور مهاجمان در لیگ برتر فوتبال

آمار آماتور مهاجمان در لیگ برتر فوتبال
گروه ورزشی: بیست و دومین دوره رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر با قهرمانی پرسپولیس به پایان رسید تا این تیم همچنان پر افتخارترین باشگاه تاریخ برگزاری این رقابت‌ها لقب بگیرد. پرسپولیس برای هشتمین بار جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر برد تا نشان دهد دنبال زرین کردن ویترین افتخاراتش است.با این حال نگاهی کلی به آمار کل‌های زده و خورده تیم‌های فصل جاری زنگ هشدار جدی برای فوتبال‌دوستانی است که دنبال بازی‌های پر گل هستند.
 
لطف بزرگ تراکتور به آقایی خط حمله استقلال
استقلال تهران که با ۶۲ امتیاز رده سوم جدول لیگ برتر را از آن خود کرد با زدن هفت گل در آخرین دیدار خود مقابل تراکتور تبریز توانست بهترین خط حمله لیگ برتر را از آن خود کند. آبی پوشان پایتخت با ۵۲ گل زده میانگین ۱.۷۳ گل در هر دیدار را برای خود کردند. بهترین گلزن این تیم نیز مهدی قایدی با ۱۲ گل است. مهاجم ریزنقش آبی‌ها گرچه موتور گلزنی اش دیر شروع شد اما توانست به بردهای تیمش کمک کرد و تأثیر مستقیم ۱۲ امتیازی در تیمش داشته باشد. ضمن اینکه محمد محبی با ۸ و کوین یامگا با ۷ گل زده گلزن های بعدی استقلال بودند.
قایدی در حالی آقای گل فصل جاری آبی پوشان بود که پنالتی زن اول تیمش نبود. اگر او می‌توانست پشت ضربات پنالتی بایستد بدون شک حالا آقای گل لیگ برتر هم بود.

جای خالی لوکادیا با حضور یک گرجستانی پر شد!
یورگن لوکادیا مهاجم نیم فصل اول پرسپولیس آماری عجیب با پیراهن این تیم ثبت کرد. او ۶ گل زده در ۶ بازی داشت تا توانمندی خود در لرزاندن تور دروازه حریفان را به نمایش بگذارد اما خروج ناگهانی او شوک بزرگی به این تیم وارد کرد تا مدافعان بلند قامت جور مهاجمان بی انگیزه را بکشند. لوکادیا قبل از دربی رفت پایتخت ایران را برای همیشه ترک کرد تا یحیی گل محمدی در فاصله ۲۴ ساعت مانده به بازی چاره‌ای جز استفاده از گولسیانی در خط حمله هنگام ضربات آزاد تیمش نداشته باشد. مدافع گرجستانی پرسپولیس نیز خیلی خوب توانست این خلأ را در همان بازی پر کند تا دو تیم با تساوی دو - دو بازی را به اتمام برسانند. او همراه با سعید صادقی توانست ۶ گل برای پرسپولیس به ثمر برساند تا تبدیل به یکی از مهم‌ترین بازیکنان پرسپولیس با آمار موفقیت صد درصدی در پنالتی‌هایش لقب بگیرد.

مغانلو سانتی متری آقای گل شد
تلاش همه جانبه مهاجمان لیگ برتر با پیراهن تیم‌های باشگاهی نتیجه‌ای جز آقای گلی شهریار مغانلو با سپاهان نداشت. مهاجم بلندقامت سپاهان اصفهان توانست تنها با ۱۳ گل زده عنوان آقای گلی لیگ برتر را برای خود کند. او در حالی برای تیمش مثمر ثمر ظاهر شد که نتوانست در بازی‌های حساس برای آنها نقش آفرینی کند. تساوی بد موقع مقابل ملوان، شکست مقابل پیکان تنها بخشی از کارنامه عجیب و غریب شاگردان ژوزه مورایس است که نتوانستند صدر جدول را حفظ کنند تا پرسپولیس به قهرمانی برسد. آقای گلی لیگ برتر در حالی برای پنجمین بار به سپاهانی‌ها رسید که پیش از مغانلو بازیکنانی همچون ادموند بزیک، عماد رضا، کیروش استنلی و سجاد شهباززاده از سپاهان موفق به کسب این عنوان شده بودند.

شیب تند بی کیفیت‌های میلیاردی
نقل و انتقالات لیگ برتر ایران هر ساله با قیمت‌های سرسام آور در جابجایی بازیکنان به خصوص مهاجمان همراه بوده است. مهاجمانی که آمار کمی آنها نشان از افت شدید در امر گلزنی دارد. مغانلو در حالی با ۱۳ گل زده آقایی کرد که در تاریخ لیگ برتر هرگز چنین رقمی مقابل اسم آقای گل نبوده است و آمار نشان دهنده ضعف مهاجمان فعلی فوتبال باشگاهی کشور است. بازیکنانی که قیمت‌های نجومی پیدا می‌کنند اما مقابل دروازه‌ها حرفی برای گفتن ندارند.
برچسب ها: لیگ برتر