به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۸:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب : ۴۰۵۳۵۵

مشکل طالبان بیشتر از مشکل آمریکایی‌ها با ما

مشکل طالبان بیشتر از مشکل آمریکایی‌ها با ما
گروه بین الملل: روزنامه هم میهن در یادداشتی به قلم عبدالجواد موسوی نوشت: مدافعان عجول طالبان همان صداقت و شهامت را دارند که بگویند: ما اشتباه کردیم؟ مدافعان طالبان به‌ظاهر از جمهوری اسلامی هم دفاع می‌کنند، اما از یاد می‌برند که جمهوری اسلامی اگر مقبولیتی پیدا کرد به‌دلیل مرزبندی با اسلام طالبانی بود.
خوب می‌دانیم که بسیاری از اشغالگران سفارت آمریکا بعد‌ها به صف اصلاح‌طلبان پیوستند و تجدیدنظری جدی در کارنامه سیاسی خود داشتند. خیل کثیری از مردم هم شهامت آن‌ها را ستودند و بابت صداقت‌شان تشویق‌شان کردند. امروز هم این مردم همان مردم هستند، اما مدافعان عجول طالبان همان صداقت و شهامت را دارند که بگویند: ما اشتباه کردیم؟ مدافعان طالبان به‌ظاهر از جمهوری اسلامی هم دفاع می‌کنند، اما از یاد می‌برند که جمهوری اسلامی اگر مقبولیتی پیدا کرد به‌دلیل مرزبندی با اسلام طالبانی بود.
جامعه امروز ایرانی آنقدر بالغ شده که چیزی به‌نام منافع ملی را خوب درک کند. اگر افکار عمومی به این نتیجه می‌رسیدند که به‌رسمیت شناختن طالبان و مدارا کردن با این طایفه به‌نفع مردم ایران است به‌رغم میل باطنی‌شان با آن کنار می‌آمدند. اما مخالفان طالبان از روز اول هشدار دادند که این جماعت قابل اعتماد و اطمینان نیستند. طایفه‌ای که با دین، آیین، زبان، باور و پوشش ما مشکل بنیادین دارد چطور می‌تواند در جهت منافع ملی ما عمل کند؟ طایفه‌ای که با سرکوب مردم خویش به قدرت رسیده، چگونه می‌تواند با همسایگانش مهربان باشد. والله آمریکایی‌ها با همه خباثت‌شان اینقدر که طالبان با ما مشکل دارد، مشکل ندارند.
سخن آمریکایی‌ها صریح و روشن است؛ منافع ما را تهدید نکنید. به همین سادگی. اما شما در اینجا با کسانی طرف هستید که اول از همه به‌دلیل عقاید مذهبی‌شان خون، جان، مال، زن و فرزند شما را بر خود حلال می‌دانند. این مشکل بنیادین با من بمیرم و تو بمیری حل نخواهد شد. حل هم بشود با خصومت آن‌ها با زبان فارسی چه خواهید کرد؟ این هم حل بشود با زبان‌نفهمی آن‌ها چه خواهید کرد؟ توهین به رئیس‌جمهورتان را شاید بتوانید زیرسبیلی رد کنید، اما فردا روز... ما همان فردا روز را می‌دیدیم که شما دوستان را از آمریکاستیزی کورکورانه و طالبان‌پرستی ساده‌لوحانه پرهیز می‌دادیم. لطفا سعی کنید کمتر جوگیر شوید.
برچسب ها: طالبان
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۲-۰۴-۰۲ ۱۳:۰۹ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


عادل
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۲/۰۳/۰۲ ۱۳:۲۵
فک کنم تعهد فقط برا
همسایه و دیگران خوبه

خودمان این هممه بی تعهدی
به قوانین بین الملل میکنیم
تازه هنر هم میدونیم (430389)
عادل
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۲/۰۳/۰۲ ۲۰:۰۳
اینکه قوانین بین الملل رو
به سخره بگیری
یکی هم پیدا میشه که
تعهدبه منافع شمارو به سخره
بگیره (430413)
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۲/۰۳/۰۵ ۱۳:۱۹
شما که هر روز موشک نقطه زن تولید میکنید و شبانه روز مزاحم نوامیس مردم میشوید چرا از پس چند تا افغانی پاپتی و پر از شپش نمیشویید؟ (430663)