به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۵۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ ساعت ۱۸:۱۹
کد مطلب : ۴۰۵۴۵۱
به دنبال ثبت چهار رکورد تا پایان فصل

امباپه بی‌دلیل بهترین بازیکن دنیا نیست!

امباپه بی‌دلیل بهترین بازیکن دنیا نیست!
گروه ورزشی: کیلیان امباپه در بازی اخیر پی اس جی برابر اوسر از هفته 36 لیگ فرانسه توانست هر دو گل تیمش را بزند و کمک کرد پاریسی‌ها 1-2 پیروز شوند. دو گلی که تقریبا قهرمانی پی اس جی را در لیگ فرانسه قطعی کرد. وقتی از کریستوف پلیسیه، مربی اوسر، در پایان بازی در مورد دبل امباپه سوال شد، او پاسخ داد بهترین بودن امباپه در دنیا بی‌دلیل نیست.
کیلیان تا پایان فصل، فرصت ثبت یا برابری با چهار رکورد را دارد. او با 28 گل بالاتر از لاکازت 26 گله، برترین گلزن لیگ است و اگر در نهایت آقای گل شود، به پنجمین آقای گلی متوالی خود در 24 سالگی دست خواهد یافت. ژان پیر پاپن، کارلوس بیانچی و دلیو اونیس نیز سابقه پنج آقای گلی در لیگ فرانسه را دارند.
امباپه با زدن دو گل دیگر با رکورد ژوست فونتین برابری خواهد کرد. امباپه برای پی اس جی و تیم ملی فرانسه در طول فصل 51 گل زده و رکورد در اختیار فونتین با 53 گل است. کیلیان در 52 بازی، 40 گل برای پی اس جی و یازده گل برای تیم ملی فرانسه زده است.
امباپه اگر دو گل دیگر بزند، با بهترین رکورد خود برای پی اس جی در طول یک فصل برابری خواهد کرد (42 گل) و می‌تواند با زدن سه گل، رکوردی جدید ثبت کند.
 او در 6 بازی اخیر خود نیز توانسته گل بزند و رکوردش زدن گل در هشت بازی متوالی بین 2019 تا 2020 است. با گلزنی در این دو بازی، کیلیان می‌تواند با آن رکورد برابری کند.