به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۱۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ ساعت ۲۰:۵۰
کد مطلب : ۴۰۵۴۸۴

دولت، لایحه حجاب را پس بگیرد 

دولت، لایحه حجاب را پس بگیرد 
گروه سیاسی: روزنامه همشهری در یادداشتی نوشت: اگر کسی بانویی محجبه را کاملا برهنه کند، همان مجازاتی برایش درنظر گرفته می‌شود که یک اسائه ادب لسانی صورت بگیرد. برای فرد بی‌حجاب هم مصونیت جدید درنظر گرفته‌اند و مردم دیگر نمی‌توانند ممانعت کنند.
در متنی که در فضای مجازی به‌عنوان لایحه جدید عفاف و حجاب منتشر شده و البته تاکنون دولت، قوه قضاییه و مجلس متن رسمی آن را منتشر نکرده‌اند، قوانین و مقررات دستخوش تغییرات وسیع و نگران‌کننده شده است که اگر صحت داشته باشد، ضربه بدی به حیثیت رفیع دستگاه قضایی است.رکن این تغییرات هم این است که مرجع قضایی کشور عدم‌رعایت حجاب شرعی را تا قبل از آنکه منجر به کشف حجاب کامل سر شود، کلا کیفرزدایی و به امری کاملا مجاز تبدیل کرده و حتی از ممانعت فیزیکی ضابطین مقابل افراد مجرم - حتی اگر بی‌حجاب کامل یا نیمه برهنه باشند، تا وقتی کاملا برهنه نشوند- جلوگیری می‌کند!
درباره تعرض به بانوان محجبه هم نیازمند تعیین مجازات و قانون جدید بودیم و به نوعی تعیین مجازات صورت گرفته، اما این تعرض‌ها هم سقف دارد؛ مثلا اگر کسی بانویی محجبه را کاملا برهنه کند، همان مجازاتی برایش درنظر گرفته می‌شود که یک اسائه ادب لسانی صورت بگیرد. برای فرد بی‌حجاب هم مصونیت جدید درنظر گرفته‌اند و مردم دیگر نمی‌توانند ممانعت کنند.
الان حتی تذکر دادن به افراد بی‌حجاب فقط ماموریت پلیس آن‌هم فقط با پیامک است و این یعنی اختلال در اصل هشتم قانون اساسی، پلیس هم جز احتمالا درمورد عریانی کامل، اجازه برخورد میدانی ندارد! لایحه جدید عفاف و حجاب خیلی عجیب است و امیدواریم دولت یا دستگاه قضایی آن را پس بگیرند و یا د رمجلس اصلاح شود.
 
برچسب ها: حجاب
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۲-۰۴-۰۲ ۲۰:۴۹ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۲/۰۳/۰۳ ۰۰:۰۳
میدونید چیزی که توی این برهه باعث ناراحتی و دلخوری مردم هست اینه که در دورانی که کشور درگیر انواع و اقسام مشکلات هست و مردم برای تامین مخارج زندگی واقعا با بحران مواجه هستند و دخل و خرج بسیاری از خانواده‌ها با هم جور نیست، دولت و مسوولین به جای اینکه حل این مهم و حل مشکلات درجه یک و اساسی را در دستور کار قرار دهند، تمام مشکلشان شده بحث عفاف و حجاب. و واقعا این تعجب آور است. (430427)