به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ ساعت ۱۸:۴۸
کد مطلب : ۴۰۵۶۲۵
با تایید باشگاه

جدایی جوردی آلبا از بارسلونا رسمی شد

جدایی جوردی آلبا از بارسلونا رسمی شد
گروه ورزشی: آینده جوردی آلبا یکی از ابهامات هفته‌های اخیر باشگاه بارسلونا بود. مدافع چپ پا تنها یک سال دیگر قرارداد دارد و به او پیشنهاد تمدید ارائه نشده است. شایعات زیادی وجود داشت مبنی بر که او نیز قصد دارد مثل سرخیو بوسکتس در پایان همین فصل از بارسا جدا شود و این شایعات امروز به حقیقت پیوست.
1879166
ساعاتی پیش مارکا و نیز رسانه‌های کاتالونیا ادعا کردند که آلبا امروز به باشگاه بارسلونا اطلاع داده که در پایان فصل جدا خواهد شد. این در حالی است که او تا هفته گذشته اصرار داشت که به قراردادش پایبند بماند. این خبر دقایقی قبل توسط باشگاه بارسلونا نیز تایید شد و باشگاه در بیانیه‌ای رسمی جدایی آلبا در پایان فصل را تایید کرد.
آلبا در فصل جاری و زیر نظر ژاوی جایگاه ثابتش در بارسا را از دست داد و الخاندرو بالده در بیشتر بازی‌های مهم دفاع چپ ثابت بارسلونا بود. آلبا در فصل جاری در 29 بازی به میدان رفت و در نهایت تصمیم به جدایی گرفت.
1879167
این دفاع چپ 34 ساله که محصول آکادمی لاماسیاست و مقطعی برای والنسیا نیز بازی کرده، از سال 2012 به بارسا برگشت و در یازده سال اخیر بازی‌هایی به یادماندنی برای این تیم انجام داد. به خصوص در دوران حضور مسی، همکاری‌های او با فوق ستاره آرژانتینی، منجر به گل‌های زیادی برای بارسا شد. این بازیکن در 458 بازی، 27 گل برای بارسا به ثمر رساند.
آلبا با پیراهن بارسا 6 لالیگا، یک لیگ قهرمانان، یک جام جهانی باشگاه‌ها، پنج کوپا دل ری، یک سوپرجام اروپا و چهار سوپرجام اسپانیا را فتح کرد ( 18 جام در مجموع). یکشنبه بعد برابر مایورکا آخرین بازی او و بوسکتس برای بارسا در نوکمپ خواهد بود.