به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۵۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ ساعت ۱۹:۰۳
کد مطلب : ۴۰۵۶۴۱

لیگ برتر، ناامن‌ترین لیگ‌ دنیا برای مربیان!

لیگ برتر، ناامن‌ترین لیگ‌ دنیا برای مربیان!
گروه ورزشی: نتایج بررسی 850 تیم در 60 لیگ معتبر دنیا نشان می‌دهد 57 درصد از باشگاه‌های دنیا مربی خود را در طول فصل برکنار کرده‌اند. در میان لیگ‌های معتبر اروپایی، نیمکت مربیگری در لیگ برتر بیش از همه سست بوده و در فصل جاری یازده باشگاه معادل 55 درصد تیم‌ها، مربی خود را عوض کرده‌اند.
در میان پنج لیگ بزرگ اروپایی، سری آ کمترین آمار قربانی‌ها را دارد و فقط هفت باشگاه معادل 35 درصد تیم‌ها، مربی خود را برکنار کرده‌اند. بعد از لیگ ایتالیا، لیگ آلمان امن‌ترین جا برای مربیان بوده است.
44 درصد از باشگاه‌های آلمانی معادل 8 تیم در این فصل بوندس‌لیگا دست به تغییر مربی زده‌اند، در حالی که این عدد در لالیگای اسپانیا و لیگ یک فرانسه 50 درصد یعنی نصف تیم‌ها است.
لیگ برتر به عنوان ناامن‌ترین لیگ بزرگ برای مربیان، اولین قربانی خود را در روز سی‌ام آگوست شناخت که اسکات پارکر از بورنموث اخراج شد؛ کمی بعدتر و در ماه سپتامبر، چلسی هم به توماس توخل در خروجی باشگاه را نشان داد.
اما در میان تمام لیگ‌های بررسی شده، ناامن‌ترین جا برای مربیان در بوسنی و هرزگوین است که 92 درصد از باشگاه‌ها (11 تا از 12 باشگاه) مربیان خود را در این فصل تغییر داده‌اند. در مقابل، امن‌ترین جا هم سوپر لیگ هند است که 10 تا از 11 باشگاه آن به مربیان خود چسبیده‌اند و آنها را حفظ کرده‌اند.