به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۲:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب : ۴۰۶۰۷۹

ادعایی درباره درخواست‌های مصر از ایران

ادعایی درباره درخواست‌های مصر از ایران
گروه سیاسی: یک رسانه اماراتی ضمن تایید گفت‌وگوهای پادشاه عمان در مصر درباره ازسرگیری روابط بین قاهره و تهران، از درخواست‌های مصر از ایران در این مذاکرات پرده برداشت.
پایگاه خبری اماراتی thenational چند روز پیش با رد اظهارات سامح شکری وزیر خارجه مصر در مورد نبود هیچ نوع مذاکراتی بین تهران و قاهره، با استناد به اظهارات دو مسئول مصری خبر داد، قاهره در این مذاکرات خواهان همکاری تهران در گسترش روابط اقتصادی و تجاری مصر با کشورهایی مانند عراق، سوریه و لبنان است.
این رسانه اماراتی همچنین به نقل از دو مسئول مصری ادعا کرد، مصر تلاش خواهد کرد ایران را متقاعد کند از حمایت و پشتیبانی خود از حماس و جهاد اسلامی دو گروه فلسطینی اصلی فعال در نوار غزه به عنوان منطقه مجاور مصر دست بردارد یا حداقل دامنه این حمایت‌ را کاهش دهد.
بر اساس ادعاهای این رسانه، قاهره درگیری دو گروه فلسطینی با اسرائیل را تهدیدی برای امنیت مصر تلقی می‌کند.
در ادامه این گزارش هم آمده است، دیپلمات‌هایی با سطح متوسط و نیز مسئولان اطلاعاتی از دو کشور ایران و مصر، از مارس گذشته پشت درهای بسته نشست‌‌هایی را در بغداد برای بررسی مساله عادی‌سازی روابط برگزار کرده‌اند که آخرین آنها هم اواخر ماه مه انجام شد و در آن علاوه بر روابط دوجانبه، کاهش تنش در نقاط دیگری از منطقه مانند یمن، لبنان و سوریه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
برچسب ها: مصر