کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

معرفی محصول عایق الاستومری رولی

6 خرداد 1402 ساعت 13:42

گروه کسب و کار:


عایق الاستومری رولی چه کاربردی دارد
در انواع متنوع و در ضخامتهای متفاوت تولید و به بازار عرضه می گردد. عایق الاستومری رولی،جهت عایق کاری مقاطع و سطح های با کندانس نسبتا بالا مورد استفاده قرار میگیرد. عایق الاستومری رولی در برابر حرارت بالا، گاز ازن و اشعه ماورای بنفش و همچنین در برابر شرایط نامناسب جوی ،رطوبت،آلاینده ها و گازهای خورنده و همچنین مواد شیمیایی، مقاومت بسیار بالایی دارد. . قیمت عایق الاستومری که از آن بعنوان عایق الاستومری رولیک نیز یاد می شود می تواند بعنوان عایق صوتی نیز مورد استفاده قرار گیرد، بطوریکه عایقی به ضخامت ۲ سانتی متر می تواند شدت صوت را تا ۳۵ دسی بل کاهش داده و عملا به عنوان یک عایق صوتی ایفای نقش کند. عایق الاستومری رولی،غیررشته ای و غیرمتخلخل بوده که باعث پایداری عایق هنگام نصب در برابرِ پارگی یا تکه تکه شدن می شود. عایق الاستومری رولی را که در بعضی جاها اجبارا بصورت اکسپوز،نمایان می ماند می توان با استاده از رنگِ پلیمری که مخصوص عایق الاستومری لوله ای می باشد رنگ آمیزی نمود. در محلهای سربسته و داخلی ، عایق الاستومری رولی را می توان بدون هیچ پوششی نصب نمود، اما در محلهای روباز، سطح بیرونی عایق الاستومری رولی را با لایه ای از آلومینیوم در ضخامتهای گوناگون جهت حفاظت در برابر ضربه، عوامل فرسایشی جوی و افزایش طول عمر عایق الاستومری رولی، کاور می کنند.
عایق الاستومری رولی ابزاری خاص و بسیار پربازده در زمینه تاسیسات است که با ویژگی های خاص خود میتواند به عایق شدن خطوط لوله و اتصالات در مقابل حرارت و تغییرات دمایی کمک کند. این موضوع به طور مستقیم و محسوس در افزایش عمر لوله تاثیر خواهد گذاشت. در ادامه با مزیت ها و نکاتی که در هنگام خرید عایق الاستومری لازم است به آن توجه داشته باشید خواهیم پرداخت.

معرفی محصول دمپر ضد حریقدمپرهای آتش، محصولاتی هستند که به منظور کنترل حریق در کانال‌ های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع به کار برده می ‌شوند. زمانی که دما بالا می‌ رود، دریچه های دمپر ضد حریق بسته شده و مانع از گسترش آتش می گردد.
این تجهیزات فوق العاده باعث می شوند که میزان آسیب های ناشی از آتش سوزی به حداقل برسد و امنیت ساکنین ساختمان حفظ گردد. در این مقاله قصد داریم که شما را با فوائد بی نظیر دمپر ضد حریق، کاربرد آن و انواع این محصول آشنا کنیم، پس ما را همراهی کنید.

دمپر ضد حدیق چه کاربردی دارد؟
امروزه سعی می شود که برای ساخت انواع سازه ها از متریال ضد حریق استفاده شود، تا در صورت بروز آتش سوزی خسارات وارد شده به ساکنین ساختمان به حداقل برسد. ایمنی ساختمان ‌ها در برابر آتش بسیار ضروری و مهم است؛ زیرا موجب حفاظت از جان و مال مردم و محدود کردن خسارات اقتصادی ناشی از آسیب دیدن بنا می گردد.
با وجود همه تمهیداتی که مهندسین ساختمان برای افزایش مقاومت سازه در برابر آتش انجام می دهند، حریق می تواند از طریق سیستم انتقال هوا در داخل ساختمان گسترش پیدا کند. برای جلوگیری از این فاجعه از دمپرهای ضد دود و حریق استفاده می شود. دمپر ضد حریق نقش کلیدی در جلوگیری از گسترش آتش دارد. این وسیله با تشخیص زود هنگام افزایش دما، به طور موثری جلوی نفوذ حریق را می گیرد.

آشنایی با کلاهک چینی و مشخصات آن

images_1685175226_6471bbbaa6adb.png


یکی از جدیدترین طراحی های ارائه شده در زمینه ساخت کلاهک های دودکش، مدل چینی نام دارد که مورد توجه معماران، مهندسان عمران و سازنده های انواع پروژه ها قرار گرفته است. علت نام گذاری این کلاهک آن بوده که ساختار و نمای ظاهری آن بسیار نزدیک به مدل کلاه های سنتی کشور چین بوده و از همین رو کلاهک چینی نامگذاری شده است. طراحی و ساخت این کلاهک به گونه ای بوده که امکان تولید آن در ابعاد و رنگ های متنوع را به افراد میدهد و از انعطاف بسیار قابل قبولی در مرحله اجرا برخوردار است.

جالب است بدانید که شیوه قرار گیری لایه های موجود بر روی بدنه این کلاهک به طریقی است که بالاترین بازدهی فرایند اکسیژن رسانی به محل تولید گرما را داشته و برای شما بهسوزی را به ارمغان میآورد. از نتایج بهسوزی میتوان به کاهش تولید گازهای سمی و خطر ناک مانند کربن مونو اکسید اشاره کنیم که حاصل سوختن ناقص شعله آتش است. همچنین هرچه اکسیژن بهتر به شعله برسد آنگاه گرمای بیشتری نیز تولد شده و در مصرف انرژی و سوخت های فسیلی نیز صرفه جویی میشود.
مورد دیگری که در حوزه مشخصات کلاهک چینی لازم است اشاره کنیم این بوده که احتمال نفوذ عوامل خارجی به لوله دودکش را به حداقل میرساند! در حقیقت ورود حشرات، حیوانات و پرندگان به لوله دودکش یا لانه سازی در محل خروجی دودکش یکی از معضلات همیشگی این سیستم بوده است. حالا با نصب این مدل از کلاهک های جدید این احتمال به حداقل رسیده و ایمنی بسیار بالاتری نسبت به کلاهک های قدیمی تر دارد. این مورد به تائید سازمان های ناظر بر ساخت بناها نیز رسیده است.
 


کد مطلب: 406123

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/406123/معرفی-محصول-عایق-الاستومری-رولی

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir