کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کشف داستان گم‌شده نویسنده مشهور

6 خرداد 1402 ساعت 17:24


گروه فرهنگی: یک ویراستار داستان گم‌شده‌ای از «جیمز کین» را در کتابخانه کنگره آمریکا کشف کرد.به گزارش ایسنا، یک سردبیر و کارآگاه ادبی نیویورکی یک داستان کوتاه منتشرنشده از «جیمز ام کین»، یکی از نویسندگان بزرگ آمریکایی ژانر جنایی و نوآر و خالق «پستچی همیشه دوبار زنگ می‌زند» را کشف کرده است.
 

این داستان که به تازگی کشف شده است،‌ «حق‌السکوت»‌ نام دارد و اتفاقاتی درباره یک کهنه‌سرباز کُره‌ای نابینا در واشنگتن دی سی را روایت می‌کند.کاشف این داستان که «اندرو گولی» نام دارد، «حق‌السکوت» را زمانی کشف کرد که از کتابخانه کنگره خواسته بود اسناد مربوط به «کین» را بررسی کند.

این ویراستار در جریان تحقیقات درباره «کین» ۱۵۰ صفحه مربوط به این نویسنده دریافت کرد. با بررسی آن‌ها متوجه عنوان و داستان ناآشنایی شد که به دهه ۵۰ میلادی بازمی‌گردد.او می‌گوید: «من تمام این تحقیقات را در آرشیوها انجام می‌دهم و در بسیاری از دفعات ناامید می‌شوم، چراکه متوجه می‌شوم که یک چیز منتشرشده یا ناکامل را پیدا کرده‌ام.‌»

«گولی» معتقد است کسانی که با «کین»‌ آشنایی ندارند می‌توانند از «حق‌السکوت» به عنوان یک پیش‌درآمد فوق‌العاده برای آثار این نویسنده استفاده کنند.«کین» در سال ۱۹۷۷ در زادگاهش مریلند در سن ۸۵ سالگی درگذشت.


کد مطلب: 406160

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/406160/کشف-داستان-گم-شده-نویسنده-مشهور

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir