به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۹:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ ساعت ۲۰:۲۵
کد مطلب : ۴۰۶۲۲۴
آبروداری مهاجم ایرانی برای پورتو

طارمی، آینده فوتبال پرتغال را شکست می‌دهد

طارمی، آینده فوتبال پرتغال را شکست می‌دهد
گروه ورزشی: تکلیف قهرمان این فصل از رقابت‌های لیگ پرتغال، امشب مشخص می‌شود. شانس بنفیکا برای بالای سر بردن جام بسیار بیشتر از پورتو است چرا که عقاب‌ها در خانه به مصاف تیم قعر جدولی و سقوط کرده سانتاکلارا خواهند رفت و با پیروزی در این بازی می‌توانند قهرمانی خود را مسجل کنند.
اما جدال پورتو و بنفیکا تنها در این زمینه نیست چرا که مهدی طارمی و گونچالو راموس یک دوئل جذاب و دیدنی برای کسب عنوان آقای گلی پرتغال دارند و در پایان بازی‌های امشب مشخص خواهد شد چه کسی کفش طلای فوتبال این کشور را از آن خود خواهد کرد.
در پنج دوره از هفت فصل گذشته لیگ پرتغال، این بازیکنان بنفیکا بوده‌اند که عنوان آقای گلی را به خود اختصاص داده‌اند و در 2 فصل نیز بازیکنان اسپورتینگ به این عنوان رسیده‌اند. در واقع تمام 7 دوره گذشته لیگ پرتغال تحت تسلط نمایندگان شهر لیسبون بوده و پورتو هیچ سهمی در سال‌های اخیر نداشته است.
حالا مهدی طارمی این فرصت را دارد تا پس از گذشت 7 فصل، بالاخره بازیکنی از پورتو را به این عنوان برساند. جایی که جکسون مارتینز با لباس آبی و سفید اژدها و در فصل 2014 – 2015، توانست عنوان آقای گلی را برای تیمش به ارمغان بیاورد و پس از آن، چکمه طلایی همیشه به شهر لیسبون رفت.
شاید امشب پورتو نتواند عنوان قهرمانی لیگ را به دست بیاورد ولی مهدی طارمی که 21 گل به ثمر رسانده و سه گل با گونچالو راموس هجده گله فاصله دارد، می‌تواند این عنوان شخصی را به دست بیاورد تا اژدها در این یک مورد بر عقاب‌ها غلبه کند و مهاجم ایرانی، کفش طلا را به بندر ببرد.
درباره رقیب طارمی نیز باید این نکته را ذکر کرد که از او به عنوان آینده فوتبال پرتغال یاد می‌شود. بازیکنی که در جام جهانی جای کریستیانو رونالدو را گرفت و تیم‌های بزرگی مانند رئال مادرید را خواهان خود می‌بیند. نکته جالب‌تر اینکه طارمی فصل قبل نیز با بازیکن سابق بنفیکا یعنی داروین نونیز بر سر کسب عنوان آقای گلی رقابت داشت که در آنجا کفش طلا به بازیکن فعلی لیورپول رسید.