کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

لیست خرید یحیی برای پرسپولیس آسیایی

7 خرداد 1402 ساعت 9:40


گروه ورزشی: پرسپولیس به‌عنوان قهرمان لیگ بیست‌ودوم حضورش در لیگ قهرمانان فصل آینده قطعی است، البته اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا تاییدیه کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای را بپذیرد و از مدارک باشگاه پرسپولیس ایراد نگیرد. مدیریت این باشگاه اطمینان صد در صد دارد که مجوز حرفه‌ای‌شان صادر خواهد شد و نگرانی اصلی آنها این است که روند رو به جلوی آنها با تغییراتی که احتمالا تا بعد از مجمع در دو باشگاه سرخابی رخ خواهد داد، متوقف شود. رضا درویش از ابتدای ورودش به باشگاه برنامه گسترده‌ای را برای حل مشکلات این باشگاه در راستای اخذ مجوز حرفه‌ای انجام داد و وقتی که به نتیجه رسید طبیعی است که دوست داشته باشد با پرسپولیس همچنان در لیگ قهرمانان هم ادامه دهد.

 
اما شواهد امر نشان می‌دهد که احتمال تغییرات در باشگاه پرسپولیس زیاد است. به‌طور قطع سه یا چهار عضو جدید که اقتصادی هم خواهند بود به هیات‌مدیره جدید باشگاه اضافه خواهند شد و تا الان تقریبا ماندن رضا درویش در هیات‌مدیره این باشگاه قطعی است اما اینکه نظر اعضای جدید هیات‌مدیره برای مدیریت درویش چه خواهد بود فعلا مشخص نیست. وزارت ورزش اصلا دوست ندارد در تغییرات مدیریتی که در دو باشگاه پرسپولیس و استقلال رخ می‌دهد، سهمی نداشته باشد. در همین راستا درویش از حمایت وزیر ورزش برخوردار است. بدون تردید حمید سجادی حداقل در انتخاب یکی دو عضو هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس نقش خواهد داشت و از این حیث درویش گزینه اول او برای ادامه کار در هیات‌مدیره و مدیریت باشگاه پرسپولیس است.
 
البته در این مورد خیلی مهم است که در مجمع باشگاه پرسپولیس چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. قدر مسلم باشگاه پرسپولیس برای فصل آینده بیش از هر زمان دیگری به منابع مالی قوی نیاز دارد تا بتواند از پس بدهی‌هایش بربیاید. این باشگاه در دو سه سال اخیر وام‌های سنگین زیادی گرفته که زمان برگرداندن آنها فرا رسیده است. به این ترتیب اعضای جدید هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس در بدو ورودشان حداقل باید ۲۰۰ میلیارد تومان پول برای این باشگاه فراهم کنند تا بتوانند بدهی‌های خود را صاف کنند. جدا از اینکه این باشگاه برای فصل نقل و انتقالات پیش‌رو هم بودجه جداگانه می‌خواهد. 

 چرا یحیی لیست نمی‌دهد؟
فصل پیش یحیی گل‌محمدی قبل از اتمام لیگ لیست خرید خود را مشخص کرده و تحویل باشگاه داده بود اما در حال حاضر که بیشتر از یک هفته از اتمام لیگ می‌گذرد هنوز هیچ فعالیت نقل و انتقالاتی را در باشگاه پرسپولیس شاهد نیستیم. حتی مدیریت و معاونان باشگاه هم که فصل پیش چند گزینه را برای تقویت تیم‌شان به یحیی معرفی کردند، در شرایط فعلی اقدامی در این زمینه نداشته‌اند. در این مورد باخبر شدیم هم سرمربی تیم و هم مدیریت باشگاه پرسپولیس به دنبال این هستند ببینند در مجمع چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. مجمعی که روز ۱۶ خرداد ماه جاری برگزار می‌شود و نفرات جدیدی به هیات‌مدیره سرخابی‌ها اضافه خواهند شد. 

 ترجیح خارجی به داخلی
اینکه یحیی گل محمدی هنوز لیست خریدی به باشگاه پرسپولیس نداده دلیل بر این نمی‌شود که او هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده است. در این مورد باخبر شدیم که یحیی به دنبال این است تا تیمش را برای قهرمانی در آسیا ببندد. از این‌رو قصد دارد در میان خریدهای داخلی فقط بازیکن ملی‌پوش جذب کند و لیست سهمیه خارجی تیمش را هم با جذب حداقل سه بازیکن خارجی دیگر تکمیل کند. یحیی برای پست‌های دفاع چپ، هافبک طراح و مهاجم نوک به دنبال تقویت تیمش است و به دنبال این است تا با جذب نفرات خارجی خوب در این پست‌ها لیست خود را ببندد.

 تلاش برای حفظ ستاره‌ها
در بین نفرات شاخص پرسپولیس هستند نفراتی که قراردادشان به‌زودی با این باشگاه به پایان خواهد رسید. میلاد سرلک، سعید صادقی، عیسی آل‌کثیر و فرشاد فرجی از جمله این بازیکنان هستند. در این میان سرلک فصل پیش به دنبال رفتن به فوتبال اروپا بود اما به خاطر جام‌جهانی ترجیح داد یک فصل دیگر سرخپوش بماند، اما احتمال اینکه او در تابستان لژیونر شود وجود دارد. سعید صادقی هم فصل پیش سخت مورد توجه سپاهان، استقلال و تراکتور بود و درنهایت سرخپوش شد. او زیر بار اینکه قرارداد دوساله امضا کند نرفت و به نظر می‌آید در تابستان هم به راحتی قراردادش را تمدید نکند. عیسی آل‌کثیر هم که نیم‌فصل دوست داشت یک سال‌ونیمه امضا کند و یحیی مخالفت کرد، حالا به روزهای اوجش برگشته است. او بدون شک برای تمدید قرارداد شرایطی به مراتب سخت‌تر از نیم‌فصل، پیش روی باشگاه پرسپولیس خواهد گذاشت. فرشاد فرجی هم قطعا می‌داند که برای ثابت بازی کردن در پرسپولیس کار سختی دارد اما قطعا یکی از مهره‌هایی است که یحیی تمایل به حفظ او دارد.


کد مطلب: 406328

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/406328/لیست-خرید-یحیی-پرسپولیس-آسیایی

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir