به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۰:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب : ۴۰۶۳۷۰

خوراکی‌های مفید برای کبد چرب را بشناسید

خوراکی‌های مفید برای کبد چرب را بشناسید
گروه سلامت: کبد چرب است. رژیم کبد چرب به شما کمک می‌کند تا در صورت ابتلا به این بیماری به درمان کبد کمک کنید. رژیم کبدچرب همچنین برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های کبد موثر است.به گزارش بهداشت نیوز، مطالعات صورت گرفته توسط متخصصان نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه برای سلامت کبد مفید است. در حقیقت قهوه و مواد غذایی حاوی کافئین آنزیم‌های غیر طبیعی و مضر کبد را کاهش می‌دهند. قهوه یک خوراکی مفید و سالم و یک  غذا برای کبد چرب است. که می‌توانید در رژیم کبد چرب از آن بهره‌مند شوید. افرادی که قهوه و نوشیدنی‌های کافئین دار می‌نوشند، کمتر در معرض ابتلا به بیماری‌های کبد قرار دارند.
 
مصرف سبزیجات را هرگز فراموش نکنید!
دانشمندان معتقدند سبزیجات برای جلوگیری از رسوب چربی در کبد و پاکسازی کبد مفید هستند. به عنوان مثال کلم بروکلی برای جلوگیری از جمع شدن چربی در کبد بسیار مفید است. سبزیجات دیگر مانند اسفناج و انواع کلم‌ها نیز برای کمک به کاهش چربی بدن و در نتیجه کاهش وزن موثر هستند. بنابراین سبزیجات را به عنوان یک غذا برای کبد چرب، در رژیم کبد چرب خود بگنجانید.

پروتئین موجود در سویا برای کاهش چربی بدن و کبد
تحقیقات نشان می‌دهند که پروتئین سویا باعث کاهش چربی در بدن خواهد شد. سویا همچنین چربی رسوب شده در کبد را نیز کاهش می‌دهد. بنابراین سویا یک غذا برای کبد چرب محسوب می‌شود. و شما می‌توانید از سویا در رژیم کبد چرب استفاده کنید. سویا سرشار از پروتئین و کم چربی می‌باشد.

مصرف ماهی سبب کاهش التهاب و افزایش امگا ۳ بدن می‌شود
انواع ماهی‌های چرب سرشار از امگا ۳ و امگا ۶ هستند. به همین دلیل مصرف ماهی خواص بی‌نظیری را برای سلامتی به دنبال خواهد داشت. اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ به بهبود سلامت کبد و کاهش التهاب آن کمک می‌کنند. و باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری کبد چرب می‌شوند. بنابراین ماهی‌ها را باید در رژیم کبد چرب خود در نظر بگیرید. و از خواص بی‌نظیر آن‌ها بهره‌مند شوید.

جو دوسر برای افزایش انرژی و سلامت کبد
کربوهیدرات‌های سالم موجود در غلات کامل مانند جو دوسر برای افزایش انرژی بدن بسیار مناسب هستند. این غلات همچنین سرشار از فیبر هستند. و خواص بیشماری برای سلامتی دارند. به همین دلیل به کاهش وزن و تناسب اندام شما کمک خواهند کرد. و باعث جلوگیری از بروز بیماری کبد چرب می‌شوند. بنابراین جو دوسر را به عنوان یک غذا برای کبد چرب، به رژیم کبد چرب خود اضافه کنید.
برچسب ها: کبد چرب تغذیه