کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اولین پروژه عمرانی اماراتی – سوری در حلب

8 خرداد 1402 ساعت 14:26


گروه بین الملل: اعلام اولین پروژه مشترک گردشگری خدماتی سوریه و امارات در حلب، انتظارات از سرازیر شدن منابع مالی عربی به مناطق تحت کنترل نظام سوریه را پس از بازگرداندن این کشور به اتحادیه عرب تقویت می‌کند، در حالی که به نظر می‌رسد آمریکا در تحریم شرکت‌هایی که در پروژه‌های بازسازی سرمایه گذاری می‌کنند، ضعیف شده است.
به گزارش ایسنا، پلتفرم‌های خبری وابسته به نظام سوریه کلیپ مقدماتی درباره پروژه «سرزمین فردا» منتشر کردند که نشان می‌دهد این پروژه از مناطق شمالی تا دوربرگردان اللیرمون کشیده شده که حومه شمالی حلب را به مرکز این شهر متصل می‌کند.
به نقل از عربی۲۱، مشخص است که این پروژه به منزله سرمایه گذاری در منطقه‌ای است که در اثر درگیری‌هایی که پیش از این منطقه شاهد آن بود، ویران شده است. پس از بازسازی، زیباسازی و فراهم کردن امکانات لازم برای گردشگری و «تفریح» پروژه سرمایه‌گذاری در آن اجرا می‌شود.
براساس داده‌های اولیه، شرکت اماراتی (هلدینگ الایوبی) که اجرای این پروژه را بر عهده خواهد گرفت، متعلق به سامی الایوبی، تاجر سوری مقیم امارات است.
با توجه به کلیپ مقدماتی منتشر شده، این پروژه با هدف بهبود خدمات و ایجاد سرگرمی در شهر حلب، بهبود گردشگری این شهر و ارائه تعداد نامحدود فرصت‌های شغلی انجام می‌شود.
یک منبع گفت، هدف از راه اندازی این پروژه در درجه اول محک زدن واکنش آمریکا درباره سرمایه گذاری در سوریه است. امارات این شرکت را به سرمایه‌گذاری در سوریه سوق داده تا واکنش آمریکا را ببیند و بعد تصمیم بگیرد که در سوریه سرمایه گذاری بکند یا خیر.
وی تاکید کرد، این پروژه در راستای اجرای وعده‌های عربی "امارات و عربستان" برای حمایت از پروژه‌های "بهبود اقتصادی" انجام می‌شود. زمان راه اندازی این پروژه تایید کننده اعلام فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در کنفرانس مطبوعاتی پایانی نشست اخیر سران کشورهای عربی در جده است مبنی بر اینکه ریاض از پروژه‌های بهبود اقتصادی در سوریه حمایت خواهد کرد.
این پروژه گردشگری-تفریحی با گمانه زنی‌ها مبنی بر بازگشت فعالیت‌های گردشگری خلیج فارس به سوریه تلاقی می‌کند. این خبر بلافاصله پس از آخرین نشست سران عرب توسط صفحات وابسته به نظام سوریه که انتظار دارد میلیون‌ها گردشگر سعودی در این فصل به سوریه بیایند، منتشر شد.
از دیدگاه یونس الکریم، محقق اقتصادی، پروژه جدید به معنای حضور اقتصادی اعراب در سوریه پس از گشایش سیاسی است. انتخاب حلب که به ترکیه نزدیک است و ایرانیان زیادی در آن هستند، تصادفی نیست.
وی افزود، هدف امارات هرچه که باشد، این پروژه در خدمت تبلیغات نظام سوریه است اینکه مرحله بازسازی آغاز شده است. در دمشق اجرای برخی از پروژه‌های گردشگری مانند «ماروتا سیتی» آغاز شده و حلب نیز این مسیر را آغاز کرده است. بازسازی سوریه به صورت مرحله‌ای با تامین مالی محلی و منطقه‌ای شروع شده است.
آنچه توجه الکریم را به خود جلب می‌کند، اشتیاق صاحب پروژه به ذکر صنعت سرگرمی است و می‌گوید: «بر کسی پوشیده نیست که عربستان سعودی علاقه زیادی به حوزه سرگرمی دارد و همین امر باعث این تصور می‌شود که پروژه جدید در حلب در همین چارچوب است.»
حلب اخیرا با وجود توقف بخش گردشگری، افتتاح چند هتل مجلل را ثبت کرده است که اعلام پروژه جدید به برخی از سوالاتی که در مورد نیاز فعلی شهر به این هتل‌ها مطرح شده بود، پاسخ می‌دهد.


کد مطلب: 406622

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/406622/اولین-پروژه-عمرانی-اماراتی-سوری-حلب

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir