به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۰:۴۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ ساعت ۱۷:۴۰
کد مطلب : ۴۰۶۷۰۸

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران
گروه جامعه: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان وزش باد و خیزش گرد و خاک به‌ویژه در مناطق جنوبی استان و افزایش نسبی دما طی امروز و فردا پیش‌بینی می‌شود.به گزارش ایسنا، بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی و پیش‌بینی الگوهای عددی وضعیت جوی استان تهران از بعد از ظهر امروز(۸ خرداد) افزایش ابرناکی و سرعت وزش باد در برخی نقاط استان به‌ویژه مناطق جنوبی موجب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.
 
روز سه‌شنبه(۹ خرداد) با ورود سامانه بارشی و روز چهارشنبه (۱۰ خرداد) با ادامه فعالیت سامانه افزایش ابرناکی افزایش ناپایداری‌ها، وزش تندباد لحظه‌ای و خیزش گردوخاک به‌ویژه در مرکز و نیمه‌جنوبی استان رخداد بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق به‌خصوص در ارتفاعات و نیمه‌شمالی استان دور از انتظار نیست.

از امروز تا فردا روند افزایش تدریجی دما و از روز چهارشنبه کاهش نسبی دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.
آسمان تهران فردا (۹خرداد) قسمتی ابری و گاهی وزش باد و به‌تدریج افزایش ابر با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۱۰ خرداد) نیمه‌ابری تا ابری و گاهی رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید و گرد و خاک به‌تدریج افزایش ابر با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ایستگاه‌های ورامین و فرودگاه امام خمینی (ره) با بیشینه دمای ۳۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین ایستگاه‌های هواشناسی استان بودند. 
برچسب ها: هواشناسی تهران