به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۰:۳۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ ساعت ۱۷:۴۴
کد مطلب : ۴۰۶۷۱۰

جزئیات دادگاه افشاگر «شاسی‌بلندها»

جزئیات دادگاه افشاگر «شاسی‌بلندها»
گروه سیاسی: احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز صبح امروز در توییتی نوشته بود که امروز ساعت دوازده «در اولین جلسه دادگاه رسیدگی به شکایت وزیر سابق صمت که دایر بر نشر اکاذیب مطرح گردیده، در شعبه ۱۰۵۷ کارکنان دولت حاضر خواهد شد.»
او به خاطر افشای ماجرای واگذاری خودروهای شاسی بلند به نمایندگان مجلس به دادگاه احضار شده بود. 
در همین حال علیرضا بیگی درباره جزییات جلسه دادگاه به شرق گفت: موضوعی که آقای قاضی در جلسه دادگاه مطرح کرد به نظر پیش پا افتاده تر از آن بود که بخواهند برای آن وقت رسیدگی مجدد تعیین کنند.
با وجودی که آنهمه برای تعیین وقت دادگاه عجله داشتند، قاضی پرونده سوال کردند که شاکی پرونده چرا در جلسه دادگاه حضور ندارد؟ منشی توضیح داد که برای آقای فاطمی امین دعوت نامه فرستاده نشده است؛ چرا که ایشان اصلا در این باره شکایتی تنظیم نکرده است.
منشی دادگاه توضیح داد که آقای فاطمی امین در این بار اصلا شکایتی ثبت نکرده و چیزی در پرونده وجود ندارد و ایشان فقط نامه ای به دادستان کل نوشته است.
منشی گفت لازمه شکایت این است که درخواست ثبت شود و به دادگاه ارجاع شود، اما اینجا فقط نامه ای به دادستان کل نوشته شده است و این شکایت محسوب نمی شود
این جلسه برگزار نشد و قرار شد بعد از ثبت شکایت توسط آقای فاطمی امین، مجدد تعیین وقت شود.

۱۴۰۲/۰۳/۰۸ ۱۸:۰۹
خدا وکیلی آدم شاخ در میاره.!! اول دادگاه گرفتن بعدا می خواد شکایت کنه.!!!
اون وقت همینا می خوان کاخ سفید رو حسینیه کنن!؟؟ (430915)
مهدی فراهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۲/۰۳/۰۸ ۱۸:۵۲
این اولین بار نیست که شاهد محاکمه افشاگران رانت خواری و دزدی از بیت المال می‌باشیم به جای دزد دزدگیر محاکمه می گردد آخه مجلس سوپر انقلابی نباید زیر سوال برود. (430917)
۱۴۰۲/۰۳/۰۸ ۲۳:۰۰
فرصت هست اما عزمی در بستن راه در اهل وعده وجود ندارد تکرار چنین وقایعی در آینده حتمی است هرچند گرفتن خودرو هر چند نامشروع در مقابل مجرای اصلی آلودگی عدم شفافیت ناچیز است (430932)
۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ۱۰:۳۴
قوه قضائیئه به شکایت کسانی که شکایت ثبت کردند وقت نداره رسیدگی کنه، چطور برای چیزی که ثبت شکایت نشده وقت تعیین کرده اند!!؟ (430946)
ابوموسی اشعری
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ۲۰:۳۰
معمولاً شاکی و متهم با هم به جلسه دادگاه دعوت میشوند و در صورتی که مدعی العموم بدون شکایت شاکی به موضوع ورود کند، مردم توقع دارند شخص وزیر سابق هم به عنوان متهم و یا حد اقل برای ادای توضیحات به جلسه رسیدگی دعوت شود. (431009)