کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

۵ راه حل‌ ساده برای پیشگیری از آلرژی به عطرها

8 خرداد 1402 ساعت 18:19


گروه سلامت: برای برخی افراد، این علائم ناشی از واکنش آلرژیک به عطرهاست، به این معنی که سیستم ایمنی آن‌ها بیش از حد به بوی عطر واکنش نشان می‌دهد. اما برای دیگران، عوارض آلرژیک به این دلیل بروز می‌یابد که رایحه عطر به طور مستقیم مجاری تنفسی آن‌ها را تحریک می‌کند.

از عطرها فاصله بگیرید
پزشک‌ها نمی‌توانند صرفا به دلیل واکنش آلرژیک به یک عطر آزمایش برای افراد تجویز کنند، بنابراین شما باید کمی از شم کارآگاهی استفاده کنید تا بفهمید چه بویی باعث بروز علائم آلرژیک در شما می‌شود. به زمان‌هایی که به نظر می‌رسد آلرژی اوج می‌گیرد توجه کنید و از خود بپرسید آیا آن موقع در نزدیکی شما بوی تند عطر به مشام می‌رسید؟
هنگامی که ایده‌ای درباره منشا بویی که باعث ایجاد آلرژی شما می‌شود به دست آوردید، از آن فاصله یگیرید و ببینید آیا علائم شما بهتر می شود یا خیر.

چند راه دیگر را نیز امتحان کنید:
کالاهایی بدون اسانس یا عطر بخرید
البته به خاطر داشته باشید که برخی از محصولات دارای «رایحه طبیعی» نیز ممکن است هنوز حاوی مواد شیمیایی باشند که باعث واکنش آلرژیک می‌شوند.از خرید هر چیزی که روی آن برچسب «عطر» ذکر شده است خودداری کنید. حتی چیزهایی که بو ندارند ممکن است از عطرها برای پنهان کردن بوهای شیمیایی استفاده کنند.

از اطرافیان‌تان بخواهید که از عطر یا ادکلن قوی استفاده نکنند
البته ممکن است در محل کار مشکل باشد، برای رعایت ادب در محیط کار و پرهیز از تنش می‌توانید میز خود را جابه جا کنید یا از یک پنکه کوچک استفاده کنید.

از پاک کننده‌های طبیعی استفاده کنید
اگر خودتان با موادی مانند جوش شیرین یا سرکه سفید پاک کننده درست کنید، به راحتی می‌توانید از خرید مواد شوینده دارای اسانس و مملو از مواد شیمیایی پیشگیری کنید.

از پزشک خود در مورد داروهای کنترل علائم بپرسید
برخی از افراد با داروهای ضد احتقان یا اسپری‌های بینی استروئیدی تسکین می‌یابند.


کد مطلب: 406718

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/406718/۵-راه-حل-ساده-پیشگیری-آلرژی-عطرها

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir