به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۰:۰۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ساعت ۰۹:۵۰
کد مطلب : ۴۰۶۷۷۰

علیرضا بیراوندبرگ برنده پرسپولیس در پنالتی‌ها

علیرضا بیراوندبرگ برنده پرسپولیس در پنالتی‌ها
گروه ورزشی: پرسپولیس و استقلال درحالی چهارشنبه فینال جام حذفی را برگزار خواهند کرد که هر دو تیم انگیزه‌های زیادی برای قهرمانی در این جام دارند. خیلی از کارشناسان معتقدند در ترکیب پرسپولیس بازیکنان باتجربه بیشتری حضور دارند و به اصطلاح دربی باز هستند. با این حال سابقه ۴ ستاره پرسپولیس در دربی نشان می‌دهد که این نفرات می‌توانند با درخشش در بازی فینال تاریخ ساز شوند.

استاد گلزنی به استقلال!
مدافع گرجستانی در این فصل عالی کرده و با اینکه یک مدافع به حساب می‌آید، نامش جزو برترین گلزنان این فصل پرسپولیس دیده می‌شود. گولسیانی نه تنها در گلزنی موفق بوده و پنالتی زن اول تیمش به حساب می‌آید، در کارهای دفاعی هم عملکرد خوبی داشته و یکی از نقاط قوت تیمش به شمار می‌رود. در مورد مدافع گرجستانی پرسپولیس چند نکته جالب وجود دارد. اول اینکه این بازیکن به هیچ تیمی به اندازه استقلال در لیگ برتر گل نزده است. نکته دوم اینکه گولسیانی به اولین مدافعی تبدیل می‌شود که در دربی موفق به زدن دو گل می‌شود.

همچنین او بازیکنی است که بعد از ۶ سال با پیراهن پرسپولیس دبل می‌کند. آخرین بار مهدی طارمی‌در جریان برتری ۴ بر ۲ پرسپولیس مقابل استقلال در بازی برگشت لیگ پانزدهم موفق شد دو بار با پیراهن پرسپولیس دروازه رقیب سنتی را باز کند. گولسیانی هم با پیراهن ذوب آهن و هم با لباس سپاهان و پرسپولیس دروازه استقلال را باز کرده و به نوعی متخصص گلزنی به استقلال به حساب می‌آید.

متخصص زدن گل قهرمانی
عیسی آل کثیر یکی از عجیب ترین بازیکنان فوتبال ایران است و در سال‌های اخیر با انواع و اقسام مشکلات سخت دست و پنجه نرم کرده است. عیسی که بعد از پشت سر گذاشتن یک دوره مصدومیت طولانی و عمل جراحی در نیم فصل دوم به لیست پرسپولیس اضافه شد، در بازی برگشت مقابل استقلال ستاره تیمش بود و تنها ۵ دقیقه بعد از ورود به زمین موفق شد تک گل ۳ امتیازی پرسپولیس را در جدال قهرمانی با استقلال به ثمر برساند. گلی که خیلی به پرسپولیس در راه قهرمانی کمک کرد. عیسی در لیگ بیستم هم مقابل استقلال گل ۳ امتیازی زده بود و دوباره همان گل کمک کرد تا پرسپولیس در آن سال قهرمان شود. در واقع عیسی متخصص زدن گل‌های قهرمانی آن هم در دربی‌هاست. حالا یحیی امیدوار است که این بازیکن در بازی چهارشنبه دوباره گلزنی کند و سومین گلش به استقلال هم یک جام برای این تیم به همراه داشته باشد.

سازنده ۳ گل آخر دربی برای پرسپولیس
مهدی ترابی هرچند شروع خوبی در این فصل نداشت ولی هرچه از فصل گذشت درخشید و کمک زیادی به قهرمانی این فصل پرسپولیس کرد. با آمار بسیار خوب ۷ گل و ۸ پاس گل لیگ را به اتمام برساند و تاثیرگذارترین بازیکن این فصل تیمش باشد. ترابی در بازی‌های پرسپولیس در سال جدید فوق العاده بود و نقش پررنگی در قهرمانی این تیم در لیگ برتر داشت. هرچند موتور ترابی در این فصل دیر روشن شد، ولی این اتفاق به موقع و بهترین زمان از فصل برای خودش و پرسپولیس افتاد.

در واقع گل محمدی برای قهرمانی در این فصل دقیقا به درخشش ستاره‌ای مثل ترابی نیاز داشت تا جام را مال خود کند. بازیکنی که موتور متحرک پرسپولیس در خط حمله بود و هر زمانی او راه می‌افتاد، پرسپولیس می‌توانست صاحب موقعیت گلزنی شود. ترابی تا به حال در دربی گلزنی نکرده ولی چند بار موفق شد که در این بازی مهم پاس گل بدهد. ماجرا وقتی جالب می‌شود که بدانیم ۳ گل آخر پرسپولیس در دربی روی پاس‌های مهدی ترابی بدست آمده و قطعا در بازی پیش رو هم یحیی امید زیادی به درخشش مهدی دارد.

برگ برنده پرسپولیس در پنالتی‌ها
علیرضا بیرانوند ستاره پرسپولیس در این فصل بود و با درخشش نه تنها به قهرمانی پرسپولیس کمک زیادی کرد، بلکه خودش هم دستکش طلایی این فصل را بدست آورد و بیشترین کلین شیت را به ثبت رساند. علیرضا در دربی قبلی هم کلین شیت کرد و نمایش خوبی داشت. هرچند در جریان بازی هم گل زدن به او کار سختی است، بلکه اوج درخشش بیرانوند در ضربات پنالتی است و خیلی‌ها معتقدند که اگر بازی فینال به ضربات پنالتی بکشد، شانس پرسپولیس به دلیل حضور بیرانوند بیشتر خواهد بود.

حسین حسینی در ۲ دربی قبلی جام حذفی در ضربات پنالتی خوش درخشید و باعث حذف حریف شد. این بازیکن با مهار ۲۱ درصد ضربات پنالتی در چارچوب دروازه‌بان قابل اعتمادی بوده است ولی از آخرین پنالتی که این دروازه‌بان مهار کرده، مدت‌ها است که سپری شده و حسینی پس از آنکه در ۲ مصاف جام‌جذفی با پرسپولیس پنالتی‌های مهدی عبدی و احمد نوراللهی را مهار کرد دیگر توفیقی در گرفتن پنالتی نداشته است.

در سمت مقابل علیرضا بیرانوند وضعیت کاملاً متفاوتی دارد و آمار بسیار عجیبی از خود در این فصل در مهار پنالتی به جای گذاشته است. این دروازه‌بان در این فصل ۵ پنالتی از ۹ پنالتی که به سمت دروازه‌اش شلیک شده را مهار کرده است. سنگربان پرسپولیس در صورتی‌که این روند را در فینال جام‌حذفی هم حفظ کند، می‌تواند تضمین‌کننده قهرمانی تیمش باشد.
مرجع : خبرورزشی
برچسب ها: پرسپولیس