کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

تیم داوری ۹ نفره برای فینال جام حذفی

فوتبال ۳۶۰ , 9 خرداد 1402 ساعت 11:35


گروه ورزشی: استقلال و پرسپولیس توانستند با گذر از سد تیم‌های نساجی مازندران و هوادار تهران خود را به مرحله فینال جام حذفی برسانند و خیلی زود کلید حواشی مسابقه فینال زده شد؛ جایی که بازیکنان و اعضای کادر فنی استقلال دقایقی بعد از اتمام دیدار با حریف قائمشهری در میکسدزون ورزشگاه آزادی علیه انتخاب داور ایرانی برای مسابقه فینال جام حذفی موضع گرفتند و مدعی شدند که باید فدراسیون فوتبال به سراغ داور خارجی برود یا علیرضا فغانی را برای قضاوت در مسابقه فینال راضی کند!

سرخ‌پوشان پایتخت به فاصله ۲۴ ساعت و بعد از آنکه فینال حذفی میان استقلال و پرسپولیس قطعی شد، در میکسدزون ورزشگاه پاس قوامین به صحبت‌های اعضای تیم استقلال واکنش نشان دادند و در حمایت از انتخاب داور ایرانی برخاستند تا خیلی زود با موضع‌گیری‌های انجام‌شده، فدراسیون فوتبال وارد چالش انتخاب داور برای مسابقه دربی در فینال جام حذفی شود. خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران، با اعلام این مسئله که انتخاب داور خارجی می‌تواند آسان‌ترین راه برای فدراسیون فوتبال باشد، اعلام کرد که این فدراسیون قصد بازگشت به عقب را ندارد و یکی از داوران ایرانی به‌زودی به عنوان داور مسابقه دربی معرفی خواهد شد.

 
بیژن حیدری در کنار اشکان خورشیدی، وحید کاظمی، امیر عرب‌براقی و موعود بنیادی‌فر گزینه‌های سرشناس مطرح‌شده برای قضاوت دیدار استقلال و پرسپولیس در فینال جام حذفی فوتبال ایران به شمار می‌رفتند. اعضای کمیته داوران گرد هم آمدند تا تصمیم نهایی را درباره انتخاب تیم داوری مسابقه فینال جام حذفی بگیرند؛ به‌ویژه آنکه برای این مسابقه حساس مقرر شده بود تا هم داور پشت دروازه انتخاب شود و هم اینکه داور ذخیره. مسئولان کمیته داوران بعد از بررسی گزینه‌های موجود سرانجام رأی به انتخاب اشکان خورشیدی دادند.

این داور ۴۴ ساله در شرایطی به عنوان داور مسابقه فینال جام حذفی انتخاب شد که در کارنامه‌اش یک قضاوت در دوئل‌های استقلال و پرسپولیس به چشم می‌خورد. اشکان خورشیدی برای دومین‌بار قرار است در مسابقه دربی سوت به دست شود و در کارنامه او قضاوت در دوئل تیم‌های استقلال و پرسولیس در دور برگشت لیگ هجدهم به چشم می‌خورد. این مسابقه روز دهم فروردین ۱۳۹۸ برگزار شد و سرخ‌پوشان پایتخت موفق شدند با تک‌گل احمد نوراللهی به پیروزی برسند؛ آن‌هم در شرایطی که استقلالی‌ها در آن مسابقه حساس یک ضربه پنالتی را از دست دادند.

خورشیدی در نیم‌فصل نخست لیگ بیست‌ودوم به دلیل مردودی در تست‌های فنی ناکام در قضاوت بود، اما در نیم‌فصل دوم به چرخه داوران لیگ برتر اضافه شد. این داور باتجربه فوتبال ایران که در فهرست داوران بین‌المللی قرار داشته، هفت قضاوت در دیدار‌های فصل جاری داشته که در اتفاقی جالب هیچ‌گاه برای سرخابی‌ها سوت نزده تا برای اولین‌بار در فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۲، خورشیدی دربی پایتخت را آن‌هم در مسابقه فینال جام حذفی قضاوت کند.
اشکان خورشیدی در حالی به عنوان داور اول مسابقه تیم‌های استقلال و پرسپولیس معرفی شده که در کنار نام این داور، فهرست بلندبالایی از اسامی چهره‌های سرشناس به چشم می‌خورد که در نوع خود جالب است.
علیرضا ایلدروم و حسن ظهیری کمک‌های اول و دوم خورشیدی در دربی پایتخت هستند و محمدحسین ترابیان هم به عنوان داور چهارم انتخاب شده است. محمدحسین زاهدی‌فر و علی‌اصغر مؤمنی دو داور پشت دروازه هستند و محمد راهی هم در نقش کمک‌داور ذخیره نامش از سوی کمیته داوران مطرح شده است. مسئولیت نظارت ویژه بر عملکرد داوران هم بر عهده محمود رفیعی گذاشته شده است و همچنین علی خسروی ناظر داوری مسابقه دربی در فینال جام حذفی خواهد بود که مسئولان فدراسیون فوتبال امید دارند با توجه به این ترکیب ۹ نفره، مسابقه دربی با حداقل حاشیه و جنجال به پایان برسد.


کد مطلب: 406807

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/406807/تیم-داوری-۹-نفره-فینال-جام-حذفی

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir