به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ساعت ۱۲:۲۹
کد مطلب : ۴۰۶۸۳۰

حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند

حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند
گروه سیاسی: نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان در خانواده و کانون های فرهنگی شکل می گیرد؛ رفتار انسان‌ها را با قانون نمی توان درست کنند، مثلا الان قانون بنویسند که نماز بخوانید یا روزه بگیرید و معتقد شوید؛ کسی به این قانون ها گوش نمی دهد. قانون در مورد ارتباطات، مسائل اجتماعی، حل مشکلات و اختلافات بین مردم است؛ اینکه ما به مردم بگویم چگونه لباس بپوش یا نپوش دخالت در اختیارات شخصی افراد است و طبیعتا به نتیجه نمی رسد.
به گزارش عصر ایران، مسعود پزشکیان افزود: همه ما - استثنا هم ندارد - نمی توانیم به بچه هایمان بگویم آنگونه باشند که ما می خواهیم،  ما اگر با روش‌های مناسب تربیتی و اخلاقی با بچه هایمان برخورد نکنیم آنها به ما گوش نمی دهند. چطور می خواهیم قانونی  بنویسیم که جامعه به حرف ما گوش دهد.
وی ادامه داد: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. اینکه فردی اعتقادی به باورهای ما ندارد و بخواهیم به اجبار به آنها بگویم براساس باورهای ما رفتار کنید درست نیست.پزشکیان گفت: اگر کشورهای دیگر هم قانون بنویسند که هرکس وارد کشور آنها شود نباید حجاب داشته باشد آنوقت ما نمی گوییم آزادی و حقوق بشر کجا رفت؟ چطور وقتی دیگران قانون بنویسند که مثلا این کار را انجام دهند می گوییم آزادی را بهم ریختند، ولی وقتی خودمان کاری می کنیم آن را عین  آزادی و حقوق بشر می دانیم.
وی خاطر نشان کرد:  اگر ما کار فرهنگی و منطقی در بحث حجاب انجام ندهیم و بخواهیم به نیروی انتظامی و قوه قضاییه بگویم مشکل را حل کنند  قطعا چالش ها و مشکلات را افزایش می دهیم.

۱۴۰۲/۰۳/۱۰ ۱۵:۴۷
یعنی اگر مرد هرزه ای بطور مثال در تاکسی کنار مادر یا خانم و یا دختر آقای پزشکیان کاملا لخت عور بنشیند .آقای پزشکیان به استناد ::«‌اینکه ما به مردم بگوییم چگونه لباس بپوش یا نپوش دخالت در اختیارات شخصی افراد است‌»هیچ دخالتی نمیکند؟؟؟؟ (431061)