به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۱۹
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ساعت ۱۶:۳۲
کد مطلب : ۴۰۶۸۸۱

تندروها با طالبان هم‌خانواده‌ هستند

تندروها با طالبان هم‌خانواده‌ هستند
گروه سیاسی: روزنامه آرمان امروز در واکنش به سخنان اخیر سردار کوثری، نماینده مجلس عضو جبهه پایداری که درگیری مرزی ایران و طالبان را دعوای خانوادگی توصیف کرده بود، نوشت: شاید شباهت‌هایی بین نیروهای تندروی ایرانی و طالبان پیدا کنیم ولی اینکه ایرانیان با طالبان هم‌خانواده‌ هستند در هیچ اقلیمی نمی‌گنجد.در حالی که دولت سیزدهم در هفته‌های اخیر انقادهایش را از «امارت اسلامی افغانستان» افزایش داده است و همینطور بعد از شهادت دو مرزبان ایرانی در درگیری‌های این هفته با نیروهای طالبان یکی از اعضای جبهه پایداری در ادعای عجیبی می‌گوید که دعوای ایران و طالبان درون خانواده‌گی و نباید آن را جدی گرفت. در این مورد این سوال پیش می‌آید که چه شباهت ژنتیکی بین ایران و حاکمیت کنونی افغانستان وجود دارد؟ در این مورد باید به شباهت تندروهای عرصه سیاسی ایران و طالب‌ها اشاره کنیم. البته می‌توانیم اینگونه بگوییم که شاید شباهت‌هایی بین نیروهای تندروی ایرانی و طالبان پیدا کنیم ولی اینکه ایرانیان با طالبان هم خانواده‌ هستند در هیچ اقلیمی نمی‌گنجد
این در حالی است که پیش از این «امیر عبداللهیان»، وزیر امور خارجه ایران در جریان اختلافات بر سر حق‌آبه ایران از رود هیرمند گفته بود: «به صراحت به هیأت حاکمه فعلی افغانستان گوشزد کردیم که ما هیأت حاکمه فعلی افغانستان را به رسمیت نشناخته‌ایم و گفتیم که باید با مشارکت همه اقوام در افغانستان دولتی فراگیر تشکیل شود، طالبان بخشی از واقعیت افغانستان است.

 
برچسب ها: طالبان

۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ۱۹:۲۰
پروژه دولت ترامپ روی کارآوردن طالبان در افغانستان و ایران بود. دولت ترامپ با تحریم های وحشیانه دولت روحانی را تخریب کرد تا زمینه برای قدرت گیری طالبان ایران فراهم شود. (430999)
۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ۲۰:۰۵
آقایان غیر محترم
لطفا بااین اراجیف بیشتر
از این ایرانیان رو تحقیر نکنید

خود شما تندرو ها باعث شرم
ایرانیان ین
وقتی ورزشکار اوکراینی به ایرانی
دست نمیده (431005)