به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۷:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ساعت ۱۸:۲۳
کد مطلب : ۴۰۶۹۱۱

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
گروه اقتصادی: در جریان معاملات روز جاری شاخص بورس تهران با رشد بیش از ۱۳ هزار واحدی به رقم ۲ میلیون و ۲۸۸ هزار واحدی رسید تا همچنان با اغماض رقم شاخص روی عدد ۲.۳ میلیون واحدی باشد.ارزش معاملات روز جاری در بازار بورس تهران در محدوده‌های ۸ هزار و ۸۰۰ همتی ایستاد که این میزان برای معاملات نقد بازار بورس ترهان در محدوده ۶ هزار میلیاردتومانی بود. نمادهای فارس، رمپنا و بانک تجارت به‌عنوان بیشترین تأثیرگذاران مثبت بازار روز جاری بودند.

نماد رمپنا به‌واسطه خبر پیشنهاد مدیرعامل این شرکت به‌عنوان وزیر صمت با استقبال و صف خرید سنگین همراه شد. «عباس علی‌آبادی» رئیس فعلی مپنا امروز به‌عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس معرفی شد.گروه خدمات رایانه‌ای (پرداخت الکترونیک‌ها) به‌واسطه خبر افزایش نرخ شاپرکی با استقبال خریداران همراه شدند و با صف‌های خرید کار را تمام کردند و پس از یک دهه نرخ کارمزد این گروه تغییر کرد.

بر اساس آخرین ابلاغیه مرکز نظارت بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری سازمان بورس، انعقاد قرارداد توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی با سایر اشخاص به‌منظور خرید و نگهداری اوراق بهادار با درآمد ثابت و پرداخت مبلغی از منابع صندوق جهت خرید و نگهداری اوراق بهادار با درآمد ثابت موضوع قرارداد به‌عنوان هزینه بازارگردانی امکان‌پذیر است.

روزنامه دولتی عمان پس از پایان سفر «هیثم بن طارق» به ایران نوشت: این سفر در سطحی وسیع، تاریخی توصیف شد و موفقیت بزرگی در همه مسیرها و به شکل خاص در مسیر سیاسی و موضوع ازسرگیری روابط ایران و مصر محقق کرد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: دولت در بحث دارو و کالاهای اساسی هرچقدر ارز نیاز باشد تأمین می‌کند.
هیثم الغیص، دبیرکل اوپک ضمن استقبال از بازگشت کامل ایران به بازارهای جهانی نفت و سرمایه‌گذاری‌های این کشور در صنایع بالادست و پایین‌دست، تأکید کرد که ما مشتاقانه منتظر بازگشت کامل ایران به بازارهای جهانی نفت خام هستیم.

سید مهدی نیازی، سرپرست وزارت صمت گفت: با همکاری بانک مرکزی، تأمین ارز صنایع به‌ویژه صنایع خودرو بدون هیچ وقفه‌ای ادامه دارد، ضمن این که واردات خودرو با رفع موانع عملیاتی شده و ترخیص این خودروها تسریع شده است.

بررسی تکنیکالی شاخص کل/ پیش بینی بورس چهارشنبه
شاخص بورس تهران همچنان بر مفروضات قبلی خود پابرجا است و از منظر تکنیکالی اتفاق خاصی در بازار رخ نداده است.شاخص بورس تهران با وجود اینکه همچنان در مسیر صعودی قرار دارد؛ اما در محدوده ۲.۳ میلیون واحدی ایستاده است و شاخص به دنبال انگیزه برای رسیدن به اهداف و ارقام بالاتر است.

اما فردا چهارشنبه را شاید بتوان گفت به‌عنوان آخرین روز جدی بازار مطرح کرد چرا هفته آینده و با تعطیلات روزهای یکشنبه و دوشنبه عملاً روز شنبه برای بازار سرمایه بین تعطیلی طولانی‌مدتی قرار خواهد گرفت و ممکن است اهالی بازار تمام خرید و یا فروش‌های خود را به بعد از تعطیلات موکول کنند تا ریسک تعطیلات و خبرهای این روزها نداشته باشند.
برچسب ها: بورس