به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۲۰:۱۴
 
۴
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ساعت ۲۱:۳۶
کد مطلب : ۴۰۶۹۲۲
یک هفته وقت دارید خود را تسلیم کنید!

مهلت حکومت کمونیستی چین به مسلمانان!

گروه بین‌الملل: پلیس حکومت کمونیستی چین به معترضانی که مانع تخریب یک مسجد باستانی شده بودند، مهلت داده است تا خود را به دلیل «برهم زدن نظم اجتماعی» و «اقدامات جنایتکارانه» تسلیم کنند!
مهلت حکومت کمونیستی چین به مسلمانان!
پس از اعتراضات مختلف به تخریب یک مسجد باستانی در شهر عمدتا مسلمان ناگو در جنوب غربی استان یوننان ده‌ها نفر بازداشت شده‌اند. مقامات چینی برای تخریب چهار مناره و سقف گنبدی مسجد ناجیایینگ مربوط به قرن سیزدهم برنامه دارند و همه مخالفان را به بازداشت تهدید کرده‌اند. تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، جمعیت بزرگی را نشان می‌دهد که اطراف مسجد قرن سیزدهمی ناجیایینگ در شهر ناگو جمع شده‌اند. در این تصاویر دیده می‌شود که نیروهای پلیس ورودی مسجد را مسدود کرده‌اند و مانع ورود نمازگزاران می‌شوند. در این تصاویری درگیری میان جمعیت و انبوه نیروهای پلیس حاضر در محل دیده می‌شود.
مسجد ناجیایینگ در ناگو یکی از محل‌های تجمع اصلی مسلمانان محسوب می‌شود و طی سال‌های اخیر بنای این مسجد گسترش پیدا کرده و گنبدی مسقف و چند مناره به آن اضافه شده است. اما دادگاه در سال ۲۰۲۰ این بناهای تازه را غیرقانونی اعلام کرد و دستور به تخریب‌شان داد و طی روزهای اخیر برنامه‌ریزی برای اجرای این تخریب موجب افزایش تنش‌ها شده است. 

۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ۲۲:۲۹
کشور دوست و برادر چین. کجایند همانهایی که ادعای دفاع از حقوق مسلمانان را دارند!!؟ مسلمان فلسطینی خونش از مسلمان چینی رنگینتر است!!؟ (431015)
۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ۲۲:۵۳
اقای حسین شزیعتمداری چرا ساکت هستی .
رودربایستی را کنار بگذار چین در حال تخریب مسجد میباشد (431019)
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۲/۰۳/۱۰ ۰۲:۳۸
کشورمان برادرزاده ماست ولی تخریب مسجد چین به اندازه دیگرمسائل موردتوجه نیست مخصوصا دوات ایران وعربستان توسطهمی کمنیستها بصلح رسیدن پ س چین دربرابربیحرمتی به مقدسات مردم مسلمان ایغورستان آزاداسلامی البته آینده روشن است .وازاین حرفها گذشته آیت. (431027)
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۲/۰۳/۱۰ ۰۲:۴۲
سرانجام چین کمونیست دربرابر نسل طلائی مسلمانان بازیرا باختهاست (431028)