کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

یک هفته وقت دارید خود را تسلیم کنید!

مهلت حکومت کمونیستی چین به مسلمانان!

9 خرداد 1402 ساعت 21:36

گروه بین‌الملل: پلیس حکومت کمونیستی چین به معترضانی که مانع تخریب یک مسجد باستانی شده بودند، مهلت داده است تا خود را به دلیل «برهم زدن نظم اجتماعی» و «اقدامات جنایتکارانه» تسلیم کنند!


پس از اعتراضات مختلف به تخریب یک مسجد باستانی در شهر عمدتا مسلمان ناگو در جنوب غربی استان یوننان ده‌ها نفر بازداشت شده‌اند. مقامات چینی برای تخریب چهار مناره و سقف گنبدی مسجد ناجیایینگ مربوط به قرن سیزدهم برنامه دارند و همه مخالفان را به بازداشت تهدید کرده‌اند. تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، جمعیت بزرگی را نشان می‌دهد که اطراف مسجد قرن سیزدهمی ناجیایینگ در شهر ناگو جمع شده‌اند. در این تصاویر دیده می‌شود که نیروهای پلیس ورودی مسجد را مسدود کرده‌اند و مانع ورود نمازگزاران می‌شوند. در این تصاویری درگیری میان جمعیت و انبوه نیروهای پلیس حاضر در محل دیده می‌شود.
مسجد ناجیایینگ در ناگو یکی از محل‌های تجمع اصلی مسلمانان محسوب می‌شود و طی سال‌های اخیر بنای این مسجد گسترش پیدا کرده و گنبدی مسقف و چند مناره به آن اضافه شده است. اما دادگاه در سال ۲۰۲۰ این بناهای تازه را غیرقانونی اعلام کرد و دستور به تخریب‌شان داد و طی روزهای اخیر برنامه‌ریزی برای اجرای این تخریب موجب افزایش تنش‌ها شده است. 


کد مطلب: 406922

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/406922/مهلت-حکومت-کمونیستی-چین-مسلمانان

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir