به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۱:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب : ۴۰۷۰۸۶

مشاهده یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در میامی

مشاهده یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در میامی
گروه جامعه:مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از مشاهده یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در این استان خبر داد.بهرام علی ظاهری در گفتگویی اظهار کرد: مشاهده و ثبت و تصویر از این قلاده یوزپلنگ آسیایی در محدوده شهرستان میامی در شرق استان سمنان انجام شده است.
 
به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه این یوزپلنگ آسیایی در روز دوشنبه این هفته مشاهده شده افزود: مشاهده و تصویربرداری از این یوز آسیایی توسط افراد محلی در شهرستان میامی رانجام شده است.مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان زیستگاه‌های استان سمنان از مهمترین زیستگاه‌های یوزپلنگ آسیایی در ایران و جهان دانست و تصریح کرد: بیشترین مشاهده یوزپلنگ کشور در محدوده شرق استان سمنان و در دو شهرستان شاهرود و میامی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه یوزپلنگ آسیایی نماد طبیعت استان و کشور است افزود: سازمان محیط زیست با توجه به اهمیت این گونه مهم گربه سان، برنامه‌های متعددی برای حفاظت از آن اجرایی کرده است.یوزپلنگ آسیایی در لیست حیات وحش در خطر انقراض وجود دارد. گفته می‌شود که جمعیت این گونه مهم جانوری که زیست آن محدود به زیستگاه‌های کشورمان است در چند دهه اخیر کاهش جدی داشته است.
برچسب ها: یوزپلنگ