به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۴۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ ساعت ۱۸:۰۱
کد مطلب : ۴۰۷۱۳۵

حادثه هولناک برای دخترِ برنده مسابقه پنیر غلتان

حادثه هولناک برای دخترِ برنده مسابقه پنیر غلتان
گروه فیلم: یک دختر کانادایی برنده یک مسابقه تاریخی پنیر غلتان در بریتانیا شد، علیرغم اینکه در این روند بر اثر ضربه شدید بیهوش شده بود.به گزارش فرارو،دیلینی اروینگ، ۱۹ ساله، روز دوشنبه در حال تعقیب یک چرخ ۳ کیلویی پنیر گلاستر بود که سقوط کرد و سرش به شدت روی زمین برخورد کرد. او متوجه نشد که در مسابقه پیروز شده است تا اینکه بعداً در یک چادر پزشکی از خواب بیدار شد.
 
این نوجوان در مورد پیروزی بعید خود به بی‌بی‌سی گفت: هنوز واقعاً آن را باور نمی‌کنم، اما احساس خوبی دارد. مسابقه غلتان پنیر یک رویداد مشهور است که هر بهار بر روی تپه کوپر در گلاستر انگلستان برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان از تپه ۱۸۰ متری شیب‌دار به دنبال چرخی از پنیر می‌دوند که می‌تواند به سرعت ۱۱۲ کیلومتر در ساعت برسد.

این رویداد طبق فرهنگ عامه محلی حدود ۶۰۰ سال است که هر سال برگزار می‌شود و اکنون رقبایی را از سراسر جهان جذب می‌کند. چندین مسابقه در طول روز برگزار می‌شود.ویدئوی پیروزی ایروینگ در روز دوشنبه به سرعت در فضای مجازی پخش شد، که نشان می‌دهد او قبل از سقوط از خط پایان با سر روی زمین سقوط می‌کند.

ایروینگ گفت: به یاد می‌آورم که دویدم، سپس با سرم به زمین خوردم و سپس در چادر از خواب بیدار شدم.
این دختر تنها یکی از رقبای زیادی بود که امدادگران حاضر در صحنه به آن‌ها توجه داشتند. یکی از شرکت کنندگان باید برای درمان بیشتر به یک بیمارستان محلی منتقل می‌شد.

به دلیل ماهیت شیب‌دار و ناهموار تپه کوپر، مسابقه سالانه پنیر غلتان از مدت‌ها قبل نگرانی‌های ایمنی را برانگیخته است و ده‌ها نفر از شرکت کنندگان در طول سال‌ها در بیمارستان بستری شدند.با این حال، این خطر دوستداران پنیر را از شرکت در این رویداد سالانه منصرف نمی‌کند.
....