به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۴۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ ساعت ۱۸:۲۹
کد مطلب : ۴۰۷۱۴۵

آخرین مهلت برای خرید خودرو در سامانه یکپارچه

آخرین مهلت برای خرید خودرو در سامانه یکپارچه
گروه اقتصادی: امروز چهارشنبه 10 خرداد آخرین روز انتخاب اولویت در سامانه یکپارچه خودرو بود و با این وجود بعضی از خودروسازها  هنوز قیمتی اعلام نکرده‌اند.سردرگمی مردم برای خرید خودرو در سامانه یکپارچه همچنان ادامه دارد. هفته گذشته بسیاری از شرکت‌های خودروهای مونتاژی، متقاضیان را مجبور کردند تا قیمتی که خودشان اعلام کرده‌‌اند را بپردازند و بسیاری از خودروسازان هنوز زیر بار قیمت‌های شورای رقابت نرفته‌اند.

امروز هم بسیاری از متقاضیان برای انتخاب اولویت، وارد سامانه یکپارچه شدند ولی برخی از خودروها بدون قیمت بودند و عدم اعلام قیمت برخی از خودروها در سامانه یکپارچه آن‌هم در روز آخر ثبت نام با انتقاد شدیدی رو به رو شد.

چندی پیش یک مقام مسئول در شورای رقابت گفته بود این خودروها جدید هستند لذا صورت مالی از قبل نداشته‌اند که سازمان حمایت براساس آن قیمت‌ها را بسنجد بنابراین بررسی قیمت‌ آن‌ها زمان‌بر است.اما مخاطبان می‌گویند وقتی پول ما یک‌ماه بلوکه شده آیا حق این را نداریم که بدانیم خودرویی که می‌خواهیم خریداری کنیم قیمتش چند است و کی تحویل داده می‌شود.

از طرفی مخاطبان نمی‌دانند خودروهای مونتاژی بالاخره با قیمت‌های شورای رقابت به فروش می‌رود یا خیر و به همین دلیل همچنان سردرگمی خریداران خودرو برای خرید ادامه‌دار است.درحالی‌که امروز آخرین فرصت انتخاب ۵ اولویت در سامانهٔ یکپارچه است اما هنوز قیمت چند خودروی سایپا و همچنین بعضی خودروهای مونتاژی اعلام نشده است.