به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۰:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ ساعت ۱۴:۲۰
کد مطلب : ۴۰۷۳۹۹

اگر مشکلی نداریم، نباید از فضای مجازی بترسیم 

اگر مشکلی نداریم، نباید از فضای مجازی بترسیم 
گروه سیاسی: یک نماینده مجلس گفت: اگر مشکلی نداریم پس نباید از فضای مجازی بترسیم. مشکل زمانی است که من تخلفی می‌کنم و فضای مجازی آن را منتشر می‌کند. برای اینکه تخلف ما شفاف نشود، فضای مجازی را فیلتر می‌کنیم.
به گزارش شفقنا، مسعود پزشکیان، در رابطه با فیلترینگ فضای مجازی و کندی اینترنت گفت: اگر ما کار درست را انجام می‌دهیم و اگر برای مردم تلاش می‌کنیم و به آنچه خدا گفته عمل می کنیم، پس چه ترسی از این داریم که چه کسی چه چیزی را می گوید.
وی افزود: مشکل زمانی است که من تخلفی می‌کنم و فضای مجازی آن را منتشر می‌کند. برای اینکه تخلف ما شفاف نشود، فضای مجازی را فیلتر می‌کنیم. « آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است».مجلس، دولت و قوه قضاییه در زمینه فیلترینگ، با هم هماهنگ هستند ولی مسأله مهم این است که همین مجلس و دولت هماهنگ، نقشه عملیاتی برای جهت‌گیری‌هایی که رهبر انقلاب اسلامی در چشم انداز ۱۴۰۴ که دو سال به آن مانده است مطرح کردند، طراحی کنند و افرادی را روی کار بیاورند که حداقل بتوانند این نقشه را اجرا کنند.
این نماینده مجلس گفت:چراکه طراحی نقشه و کسانی که برای اجرای این نقشه انتخاب می‌شود، دو بحث جدای از هم هستند. در دنیا هم برای ورزشی که می‌خواهند عملکرد بهتری از خود نشان دهد، بهترین مربی را انتخاب می‌کنند.
دنیا در حال تغییر است و این تغییرات بیشتر وابسته به هوش مصنوعی، ارتباطات بین المللی، اینترنت و سرعت آن است; اما وقتی خودمان را از این امر محروم می کنیم، یعنی خودمان را از توسعه دور کردیم. اگر می خواهیم رشد کنیم نباید از علم، نوآوری و خلاقیتی که در دنیا اتفاق می افتد، عقب بمانیم.
پزشکیان گفت: برای اینکه عقب نمانیم نیاز است از ورود به صحنه و طوفان نهراسیم. هر ریسکی هزینه‌هایی دارد و کسی که می تواند از این طوفان عبور کند، به آن مدینه ای می‌رسد که مناسب تر است. درباره فیلترینگ فضای مجازی تا چه زمانی ادامه دارد؛ این مسئله بستگی به تقاضا و مطالبات جامعه دارد؛ یعنی اگر مراکز دانشگاهی، نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان که از فضای مجازی استفاده زیادی می‌کنند، مطالبات منطقی و در چارچوب قانونی پیگیری شود، می‌توانند مسئولین را برای توقف این روند مجبور کنند.
برچسب ها: فیلترینگ

۱۴۰۲/۰۳/۱۲ ۱۷:۰۵
مشکل!!؟ خودروهای شاسی بلند و حقوق های نجومی و وامهای کلان و ... اینها که مشکل نیستند، ما مردم داریم گدا بازی در میاریم (431218)
۱۴۰۲/۰۳/۱۲ ۱۷:۱۷
بعبارتی گاهی آنچه می‌گویند مجاز است محصول ومحتوای فیلتر شده اما سطحی و چرند و پوسیده است که بیشتر جهت ساده لوح انگاری و توهین به شعور مخاطب است برای ذوق زده شدن احمقانه از وضع موجود نامتعارف در حالیکه نیاز ها با این ارتباط‌های تنگ و بسته و منجمد فقط جنبه نمایش تیزر تبلیغاتی سازمان پسند از آزادی و ظرفیت های قابل شکوفا در ایران است نه واقعیت طرفیت ها
سبکی شبیه آنچه درباره کره شمالی نگون بخت می‌گویند (431219)
۱۴۰۲/۰۳/۱۳ ۰۱:۰۷
آقاي پزشكيان مثل يك بچه نق نقو شده (431245)