به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۹:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ ساعت ۱۵:۳۱
کد مطلب : ۴۰۷۴۰۵

بایدن: سوئد به زودی به ناتو خواهد پیوست

بایدن: سوئد به زودی به ناتو خواهد پیوست
گروه بین الملل: رئیس جمهور آمریکا گفت: «این اتفاق (عضویت سوئد در ناتو) خواهد افتاد، به شما قول می‌دهم.»
جو بایدن،پس از گفتگویی که اخیرا با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه داشت،  اعلام کرد که سوئد به زودی به ناتو خواهد پیوست.
 جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در سخنانی به مناسبت فارغ التحصیلی در کلرادو اسپرینگز به فارغ التحصیلان هشدار داد که آن‌ها درحالی وارد خدمت در نیروی هوایی آمریکا می‌شوند که دنیا به طور فزاینده‌ای بی ثبات می‌شود.بایدن در سخنان خود گفت که به رغم تلاش ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای شکستن اتحاد از طریق حمله به اوکراین، ناتو قوی‌تر شده است. او افزود که پذیرش اخیر فنلاند در ناتو و " به زودی سوئد" به تقویت ناتو کمک می‌کند.
رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: «این اتفاق (عضویت سوئد در ناتو) خواهد افتاد، به شما قول می‌دهم.»
وی همچنین گفت که آمریکا از چالش ایجاد شده توسط چین عقب نشینی نخواهد کرد. بایدن تصریح کرد: "آمریکا به دنبال درگیری یا رویارویی با چین نیست. چین و آمریکا باید بتوانند تا جایی که امکان دارد برای حل برخی از چالش‌های جهانی مانند آب و هوا با یکدیگر همکاری کنند."
رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه آمریکا از منافع خود و شرکای خود دفاع خواهد کرد، گفت: "اما ما برای رقابت شدید آماده هستیم."
بایدن بر حمایت این کشور از اوکراین در جنگ با روسیه تاکید کرد و گفت: حمایت مردم آمریکا از اوکراین کاهش نمی‌یابد.
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هشتم خرداد ماه در تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، پیروزی وی را در انتخابات را تبریک گفت. بایدن پس از این تماس تلفنی به خبرنگاران گفت: من با اردوغان صحبت کردم و به او تبریک گفتم. او همچنان می‌خواهد مساله جنگنده‌های اف ۱۶ را حل کند. من به او گفتم ما می‌خواهیم به سوئد رسیدگی کنیم بنابراین مسأله سوئد را تمام کنیم.
برچسب ها: جو بایدن