کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ارتش روسیه در اوکراین دوم است

12 خرداد 1402 ساعت 18:13


گروه بین الملل:  وزیر خارجه آمریکا می‌گوید تهاجم نظامی روسیه به اوکراین برای مسکو یک «شکست راهبردی» است.
آنتونی بلینکن که به فنلاند سفر کرده است اظهار داشت: «جنگ تهاجمی پوتین یک شکست راهبردی بود که قدرت نظامی، دیپلماتیک و اقتصادی روسیه و همچنین نفوذش در سال‌های پیش‌رو را به شکل چشمگیری کاهش داد.»
 بلینکن ضمن رد هرگونه برقراری آتش‌بس که به ضرر اوکراین باشد تاکید کرد که تداوم تحویل سلاح به این کشور و تقویت کی‌یف تنها راه برای دستیابی به «صلح واقعی» است. 
وزیر خارجه دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، افزود: «اگر اهداف و برنامه‌های راهبردی رئیس‌جمهوری پوتین در دراز مدت را در نظر بگیریم جای هیچ شکی وجود ندارد که شرایط روسیه امروز بدتر از زمان پیش از تهاجم است.»
کرملین اغلب ادعا می‌کرد دومین ارتش قدرتمند جهان را در اختیار دارد و بسیاری هم آن را باور داشتند اما اکنون خیلی‌ها معتقدند ارتش روسیه دومین نیروی نظامی قدرتمند در اوکراین است.
فنلاند که تا پیش از جنگ اوکراین به عنوان کشور همسایه روسیه خود را بی‌طرف معرفی می‌کرد پس از آغاز تهاجم نظامی مسکو درخواست عضویت خود در ناتو را ارائه داد. این کشور منطقه اسکاندیناوی که مرزی ۱۳۴۰ کیلومتری با روسیه دارد اکنون به عضویت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در آمده است. 
آنتونی بلینکن در بخشی از سخنان خود که با خنده حضار همراه بود گفت: «کرملین اغلب ادعا می‌کرد دومین ارتش قدرتمند جهان را در اختیار دارد و بسیاری هم آن را باور داشتند اما اکنون خیلی‌ها معتقدند ارتش روسیه دومین نیروی نظامی قدرتمند در اوکراین است.»
وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که هرگونه آتش‌بس در شرایط فعلی باعث خواهد شد تا روسیه موقعیت خود در شرق اوکراین مستحکم کند و برای حمله دوباره آماده شود. 
آنتونی بلینکن همچنین این ادعا را که تهاجم نظامی روسیه به اوکراین باعث شده است کشورش از «تهدید» چین غافل بماند رد کرد.


کد مطلب: 407427

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/407427/ارتش-روسیه-اوکراین-دوم

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir