به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ ساعت ۱۰:۱۹
کد مطلب : ۴۰۷۴۸۳

خداحافظی شماره هفت پرسپولیس در ۳۳ سالگی

خداحافظی شماره هفت پرسپولیس در ۳۳ سالگی
گروه ورزشی: بازیکن سابق پرسپولیس تصمیم گرفت از فوتبال خداحافظی کند.به گزارش ایلنا، حمید علی‌عسگری نوشت:"خداحافظی با دوست داشتنی‌های زندگی همیشه واژه ی تلخی بوده، مخصوصاً زمانی که امیدی به بازگشتش نباشه. از کودکی در کوچه و خیابون دنبال توپ بودم. فوتبال باعث میشد که احساس قدرت کنم. قدرتی که حالِ دل یه بچه رو همیشه خوب میکرد. سختی‌های زیادی کشیدم، ناملایماتِ زیادی دیدم ولی تا چشم به هم زدم دیدم تو سن ۲۰ سالگی سابقه بازی در تمام رده های ملی از نونهالان تا بزرگسالان را دارم.

به خودم اومدم دیدم تو‌ سن ۲۲ سالگی با شماره ۷ِ علی آقا پروین(پرسپولیس) وسط ورزشگاه آزادی، بازوبند کاپیتانی پرطرفدار ترین تیم آسیا رو به بازوم بستم (عکس مربوط به همان بازی)، افتخاری که بعید میدونم نصیب کسی شده باشه.

جوانی و بی تجربگی، کم لطفی ها و زندگیِ تا حدودی غیر حرفه‌ای و شاید احساس اشباع شدن واهی باعث شد که سرعت پیشرفت و انگیزه برای بالاتر رفتن در من کم رنگ بشه. این مسئله همراه شد با فشار زیادِ اون سالهای فوتبال روی منی که ۲۲ سال داشتم و سابقه ی ۶ ساله حضور در پرسپولیس روی دوش من ِ جوون سنگینی میکرد. سعی کردم خودم رو رو پا نگه دارم، ولی بعد از فوت هادی نوروزی، کسی که حکم برادر بزرگم رو داشت کمرم شکست و دیگه نتونستم قامت راست کنم.

در واقع خداحافظی واقعی من از فوتبال همون روزها بود. در سن ۲۴ سالگی، بعد از ۸ سال سابقه در باشگاه پرسپولیس و گرفتن ۳ جام و تجربه کاپیتانی در سن ۲۲ سالگی که دلچسب ترین افتخار و خاطره فوتبالی من بود.
این پست و رو گذاشتم،که هم یک سری حرفهای نگفته را گفته باشم و هم مطلبی بماند به یادگار که چه روزی من به شکل رسمی‌از ورزشی که هم کارم بود، هم عشقم بود و بیست و اندی‌سال هر روز درگیرش بودم خداحافظی کردم (در جایگاه بازیکن). فوتبال بازی کردن برای من تمام شد و راهی بسیار سخت تر و طولانی تر پیش رو دارم که به یاری خدا امیدوارم که بتوانم تجربیاتی که در این راه پر پیچ و خم به بهای سوزاندن استعداد و جوانیم در این ورزش بدست اورده‌ام رو به جوانان سرزمینم منتقل کنم."
برچسب ها: حمید علی‌عسگری