کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نان سنگک دوران پهلوی به روایت  زیباکلام

13 خرداد 1402 ساعت 20:37


گروه سیاسی: صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی، نویسنده و تحیلگر سیاسی اصلاح طلب به تازگی در توییتر خود به کوچک شدن اندازه نان و افزایش قیمت آن در مقایسه با دوران پهلوی اشاره کرده و با اشاره به فضای سیاسی دوران قبل از انقلاب اسلامی ۵۷، به وضعیت سیاسی فعلی کشور طعنه زد که با واکنش‌هایی روبه‌رو شد.
زیباکلام  در آخرین توییت خود نوشت:
منتظر خنک شدن سنککهام بودم که جوانی که او هم داشت نان هایش را خنک می‌کرد با طعنه بهم گفت استاد شما که باید سنکک‌های زمان اون خدابیامرز یادتون بیاد، اینقدری بودن؟ گفتم نه یک سروگردن رشیدتر بودن. یه چیزه دیگه هم یادم میاد. انقلاب کردیم که بواسطه مخالفت با اون خدا بیامرز، سر از اوین درنیاریم.
علاوه بر واکنش‌های گسترده کاربران به موضوع طرح‌شده، برخی نیز به غلط‌های املایی دکتر صادق زیباکلام اشاره کرده‌اند و عبارت «سنکک» را مورد تمسخر قرار داده‌اند. یکی از کاربران نوشت: «سنککهام چیه؟ یه شهر تو سوئده؟»
واکنش عبدالله گنجی به توییت صادق زیباکلام
عبدالله گنجی، فعال سیاسی اصولگرا و مدیرمسئول سابق روزنامه‌های جوان و همشهری، در حساب کاربری توییتر خود در پاسخ به این توییت زیباکلام نوشت:
اگر جناب دکتر بپذیرند که حقوقشان به زمان شاه برگردد، تعهد می‌دهم پول سنگک ایشان تا زمانی که در قید حیات هستند رایگان شود.
نکته جالب اینکه تصویر نان سنگک بزرگ زمان شاه را داشته و آورده با سنگک کوچک حال مقایسه کرده. واقعا آرشیو قوی ایشان دیدنی است.
یه نون ارزان است گیر داده به همان.


کد مطلب: 407666

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/407666/نان-سنگک-دوران-پهلوی-روایت-زیباکلام

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir