به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۰:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ ساعت ۰۹:۳۱
کد مطلب : ۴۰۸۱۲۰

مایک پنس به رقابت‌های  انتخاباتی پیوست

مایک پنس به رقابت‌های  انتخاباتی پیوست
گروه بین الملل: مایک پنس، معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا در دوران زمامداری دونالد ترامپ  رسما برای شرکت در رقابت‌های درون حزبی جمهوری‌خواهان در چارچوب انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ثبت نام کرد.
 پنس که ۶۳ سال دارد قرار است روز چهارشنبه در جریان یک گردهمایی و سخنرانی ویدیویی در آیوا، کارزار انتخاباتی خود را آغاز کند.حالا مایک پنس رسما در مقابل دونالد ترامپ قرار خواهد گرفت که در حال حاضر در نظرسنجی‌ها از سایر رقبای جمهوری‌خواه خود به مراتب پیشتر است.
نظرسنجی‌ها  پنس را با فاصله زیاد در رتبه سوم نشان می‌دهد.
او که سابقه فرمانداری ایالت ایندیانا و نمایندگی مجلس را نیز در پرونده خود دارد در چهار سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ به رئیس خود وفادار ماند و تنها بعد از شکست  ترامپ در انتخابات و زمانی که حامیانش به کنگره آمریکا شورش بردند از او فاصله گرفت.
 ترامپ بعد از شکست در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ معاون خود را تحت فشار گذاشت تا در جلسه تایید نتیجه انتخابات در کنگره، پیروزی جو بایدن را به رسمیت نشناسد.حامیان  ترامپ که در شش ژانویه ۲۰۲۱ به کنگره یورش بردند، او را خائن می‌دانستند و فریاد می‌زدند «مایک پنس را دار بزنید.»
مایک پنس در ماه مارس گفت ترغیب شورشیان از سوی دونالد ترامپ، خانواده او و تمام کسانی را که آن روز در کنگره بودند به خطر انداخت.انتظار می‌رود  پنس دولت خود را ادامه دهنده برنامه دولت دونالد ترامپ، بدون جنجال‌های معمول رئیس جمهوری سابق معرفی کند.
معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا خود را یک «مسیحی، محافظه‌کار و جمهوری‌خواه» معرفی می‌کند.
آنچه پیش روست:
جمهوری‌خواهانی که برای نامزدی حزب خود در انتخابات ریاست جمهوری رقابت می‌کنند در ماه‌های پیش رو کارزارهای انتخاباتی خود را آغاز می‌کنند، به نقاط مختلف کشور سفر می‌کنند و در چند مناظره یکدیگر را به چالش می‌کشند.
انتخابات مقدماتی از ماه فوریه در ایالت‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.
کسی که بیشترین حمایت را در ایالت‌های مختلف به دست بیاورد، تابستان سال آینده در گردهمایی حزب جمهوری‌خواه، نامزد رسمی حزب اعلام می‌شود.
 پنس ماه‌ها صرف زمینه‌چینی برای کارزار انتخاباتی خود کرده و روی حمایت گسترده‌ ایالت آیوا از خود حساب باز کرده است.
محافظه‌کاران مذهبی در این ایالت گروه رای‌دهنده پرنفوذی را شکل می‌دهند و در سال ۲۰۱۶ همین گروه در پیروزی سناتور تد کروز بر دونالد ترامپ در ایالت تگزاس نقش مهمی ایفا کرد.
محبوبیت  پنس در میان رای دهندگان معتقد به کلیسای انجیلی یکی از دلایل کمک به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ محسوب می‌شود.اما در این دوره او باید برای کسب رای همین گروه مذهبی با دیگر رقبای جمهوری‌خواه خود از جمله سناتور تیم اسکات از ایالت کارولینای جنوبی و نیکی هیلی سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد مبارزه کند.
کمیته حزب دموکرات  پنس را بازوی راست دونالد ترامپ خوانده و گفته است ورود او به رقابت‌های حزبی میدان فعالیت‌های انتخاباتی جمهوری خواهان را بیش از پیش به سوی افراط و تندروی سوق خواهد داد.ران دوسنتیس، فرماندار فلوریدا که عموما رقیب اصلی  ترامپ در انتخابات میان‌دوره‌ای پیش رو تلقی می‌شود در حال حاضر در نظرسنجی‌ها، با فاصله زیاد در رتبه دوم قرار دارد.
انتظار می‌رود این هفته کریس کریستی، فرماندار سابق نیوجرسی و داگ برگام فرماندار داکوتای شمالی نیز وارد این رقابت‌ها شوند.
برخی تحلیلگران جمهوری‌خواه نگرانند که بالا رفتن تعداد کاندیداهای حزب جمهوری‌خواه در این رقابت‌ها د رنهایت با پخش آراء در میان آنها به نفع دونالد ترامپ تمام شود.
برچسب ها: آمریکا