کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آیا سالمندان هم نیاز به جلسات مشاوره دارند؟

16 خرداد 1402 ساعت 11:41


گروه سلامت: مشاوره سالمندان یکی از خدمات مهمی است که بسیاری از زنان و مردان در این گروه سنی به آن نیاز جدی دارند.به گزارش بهداشت نیوز، مشاوره سالمندان می‌تواند برای کسانی که در زندگی روزمره خود با مشکلاتی روبرو هستند، آسایش و حمایت ایجاد کند.جمعیت سالمندان در اکثر کشور‌های جهان در حال افزایش است و بنابراین برای مشاوران سالمندی مهم است که به رفع نیاز‌های این افراد کمک کنند.
 

انواع مختلف مشاوره سالمندان
انواع مختلفی از مشاوره سالمندان وجود دارد که عبارتند از:
آموزش روانشناسی مشاوره سالمندان
روان درمانی حمایتی
روان درمانی شناختیرفتاری
فواید مشاوره سالمندان
مشاوره سالمندی مزایای حائز اهمیت و زیادی دارد که عبارتند از:
به افراد مسن و سالخورده برای مدیریت استرس، اضطراب و افسردگی بدون استفاده از دارو کمک می‌کند.
با افزایش سطح فعالیت افراد، آن‌ها را سالم نگه می‌دارد و به کاهش احساس انزوا از طریق آموزش مهارت‌های اجتماعی و مقابله با احساسات منفی کمک می‌کند.

مشاوره سالمندی نوعی مشاوره است که به افراد مسن کمک می‌کند تا خود را با تغییراتی که در طول زندگی تجربه می‌کنند، سازگار کنند.مشاوره سالمندی بر کاهش افکار و رفتار‌های غیرمفیدی تمرکز می‌کند که به احساسات دشوار مانند استرس، اضطراب یا افسردگی منجر می‌شوند.

درمانگران به سالمندان کمک می‌کنند تا راهبرد‌های مقابله‌ای را ایجاد کنند که می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا به طور مؤثرتری سازگار شوند.مشاوره سالمندی یک تخصص روانشناسی است که بر چالش‌هایی که سالمندان با آن روبرو هستند، تمرکز دارد. مشاور سالمندان با افرادی که در دهه‌های ۵۰، ۶۰ و ۷۰ زندگی خود هستند، کار می‌کند تا به آن‌ها کمک کند با تغییرات زندگی که با افزایش سن تجربه می‌کنند، سازگار شوند. برای سالمندانی که با افسردگی یا سایر مشکلات سلامت روان دست و پنجه نرم می‌کنند، مهم است که قبل از بدتر شدن و تبدیل آن به چیزی جدی‌تر مانند زوال عقل یا اشکال دیگری از اختلال شناختی، تحت درمان قرار گیرند.


کد مطلب: 408173

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/408173/آیا-سالمندان-هم-نیاز-جلسات-مشاوره

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir